Jeffrey Dahmer'ı Öldüren Christopher Scarver Şair Oldu

Ekim 6, 2022 - 09:43
Jeffrey Dahmer'ı Öldüren Christopher Scarver Şair Oldu
Katil olarak Evan Peters'ın oynadığı Netflix sınırlı dizisi DAHMER - Monster: The Jeffrey Dahmer Story de dahil olmak üzere birçok film ve TV şovu seri katil Jeffrey Dahmer'ın hayatını ele aldı . Ancak Dahmer'ı öldüren adam Christopher Scarver , o kadar da ilgi odağı olmuyor. Peki, Christopher Scarver şimdi nerede? Hem DAHMER'de hem de yakında çıkacak olan Conversations With a Killer'ın Netflix sezonunda, Dahmer'ın iğrenç eylemlerini halkın önünde gözler önüne sererken izleyip dinleyeceğiz. Conversations'ın önceki sezonları John Wayne Gacy ve Ted Bundy'nin profilini çıkardı , bu yüzden Dahmer'ı listeye eklemek uygun, özellikle Ryan Murphy/Ian Brennan tarafından üretilen canlandırma serisinin tamamlayıcısı olarak

Christopher Scarver artık Jeffrey Dahmer'ın katili olarak biliniyor

Scarver en son 2015'te New York Post'a Dahmer'ın öldürülmesi hakkında konuştuğunda manşetlere çıktı . Scarver'a göre, ikisi de hapishane yemeklerinden kopmuş uzuvları şekillendirerek diğer mahkumlarla alay edeceği Columbia Islah Kurumu'na gönderildi. Scarver, Post'a “Bazı insanlarla - mahkumlar, hapishane personeli ile çizgiyi aştı” dedi . "Hapishanedeki bazı insanlar pişmandır - ama o onlardan biri değildi." Dahmer 1991'de tutuklandıktan sonra, on yıldan uzun süren bir cinayet çılgınlığı yüzünden 17 erkek ve erkeği öldürdüğünü itiraf etti. Ertesi yıl, bir jüri onu 15 cinayetten aklı başında ve suçlu buldu ve  15 müebbet hapis cezasına çarptırıldı . 28 Kasım 1994'te Dahmer, Scarver ve Jesse Anderson adlı üçüncü bir mahkûma hapishanedeki spor salonunun banyolarını temizleme talimatı verildi. Cebinde Dahmer'ın cinayetleriyle ilgili bir gazete kupürüyle Scarver, spor salonunun ağırlık odasından bir metal çubuk aldı ve Post'a söylediği gibi Dahmer ile yüzleşti . “Ona, şiddetle iğrendiğim için bunları yapıp yapmadığını sordum” diye hatırladı. "Şok oldu. Evet oydu. Hızlıca kapıyı aramaya başladı. Onu engelledim." Scarver daha sonra Dahmer'a çubukla vurdu ve kafatasını ezdi. Scarver gazeteye “Sonunda öldü” dedi. "Başını yere eğdim." Ardından Scarver, 1992'de karısını öldürmekten ömür boyu hapis cezasına çarptırılan Anderson'ı öldürdü. Cinayetlere itiraz etmediğini iddia etti ve ek iki müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Scarver ilk olarak 1990'da bir cinayetten ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı

Post'a göre Scarver, 1990 yılında Wisconsin Conservation Corps'ta çalışan Steven Lohman'ı öldürmekten ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Kolordudaki bir iş eğitim programından kovulduktan sonra Scarver, içki içmeye ve şu sesleri duymaya başladı: gazetenin bildirdiği gibi o “seçilmiş kişi”. Scarver daha sonra bir tabanca ile işyerine döndü ve bir site yöneticisinden para istedi. Site yöneticisi ona sadece 15 dolar verdiğinde, Scarver Lohman'ı üç kez vurdu. Ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı ve Portage, Wisconsin'deki Columbia Islah Kurumu'na gönderildi. Ancak, The Telegraph-Herald'a göre Scarver 2003 yılında Colorado'daki Centennial Islah Tesisine taşındı. Scarver ve diğer üç düzine akıl hastası mahkum, mahkumlar tarafından açılan bir toplu davaya yanıt olarak 2001 yılında hapishaneden."

Şimdi, Scarver müebbet hapis cezasını çekerken şiir ve kitap yazıyor

Scarver hala hapiste birden fazla müebbet hapis cezası çekiyor, ancak şimdi şiirlerini kendisi yayınlıyor. Bir Amazon biyografisine göre, Post hikayesindeki birçok ayrıntıyı çürütmüş ve boş zamanlarını “şarkılar, müzik besteleri, kısa öyküler, şiirler ve hapishane politikası önerileri yazarak ve orijinal sanat eserleri yaratarak” geçiriyor gibi görünüyor Scarver ayrıca Amerikan Mahkumları Geri Dönüş Yasası (APRA) girişimi aracılığıyla mekanik ve elektrik mühendisliği için üniversiteye gitmek istiyor, Amazon tanıtım yazısı belirtiyor. Aslında, 2012 itibariyle, Dahmer'ı öldürmekle ilgili her şeyi anlatan bir kitap için bile alışveriş yapıyordu. TMZ'ye göre kitap, Dahmer'ın hapishanede etrafındaki herkese oynadığı "hasta, sadist akıl oyunları ve pratik şakalar"ı ortaya çıkaracaktı. Ayrıca 2015'in Geride Kalan Çocuk kitabı da dahil olmak üzere satılık çok sayıda şiir kitabı var . DAHMER'de Scarver'ı Furly Mac canlandıracak . Bazıları geleceği parlak olan aktörü Amerika Birleşik Devletleri'nde Billie Holiday'e karşı Asansör Görevlisi olarak veya Star'da Mike Mike olarak tanıyabilir . Ryan Murphy ile ilk projesi, Furly için uzun bir işbirliği ve kariyerin başlangıcı olabilir.