Ulaştırma Bakanlığından Yeni Duyuru: 224 Personel Alımı Yapılacak

Ulaştırma Bakanlığından personel alımına ilişkin yeni açıklama geldi. Ulaştırma Bakanlığı tarafından alınacak personel alımlarında belge süresi uzatıldı.  

Mart 11, 2023 - 04:26
Ulaştırma Bakanlığından Yeni Duyuru: 224 Personel Alımı Yapılacak

Ulaştırma Bakanlığı tarafından personel alımı yapılacak. İlana göre personel eksikliği gidermek amacıyla 224 personel alımı yapılacağı duyuruldu. Ulaştırma Bakanlık nezdinde yapılacak personel alımlarının şartları ne olacak? başvuru yapmayı düşünenler tarafından da sorgulanmaya devam ediliyor. 

Personel alımına dair merak edilen tüm hususlar gelmeye devam ediyor. Onlardan biri de 224 personel alımının lise, önlisans, lisans kadrolarından yapılacak olduğu bilgisi duyuruldu. İlgili makama başvuru yapacak olanların istenen belgeleri de eksiksiz şekilde tamamlayarak ulaştırmaları gerekiyor.  

Ulaştırma Bakanlığı Hangi Kadrolarda Personel Alımı Yapacak! 

Ulaştırma Bakanlığı hangi kadrolarda personel alımı yapacak olduğu da bir başka önemle sorgulanmaya devam edilen bir konu haline geliyor. Buna göre Bakanlık tarafından 224 personel alımına ilişkin açık olan pozisyonlara ilişkin belge geldi. Ulaştırma Bakanlığına 40 Mühendis, 45 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 16 Büro Personeli, 6 Tekniker, 2 Aşçı Yardımcısı, 12 Garson alımı yapılacak. Ayrıca kadroda bir başka alım yapılacak personellere bakıldığında içerisinde mutfak görevlisi ve elektrik görevlisi de yer almış olacak. 

Asil ve Yedek Aday Listesi Duyurulmuştu! 

Ulaştırma Bakanlığı tarafından asil ve yedek aday listesine dair duyuru yapılmıştı. Biro Personeli, Tekniker Teknisyen, Destek Personeli, Koruma ve Güvenlik Görevlisi pozisyonlara ilişkin asil ve yedek aday duyurusu yapılmıştı. Asil ve Yedek aday belirleme listesinden sonra Bakanlık tarafından yeni bir karar daha alındı. Buna göre açıklama da belge süresinin uzatılmaya başlanmış olduğunu söyledi. Belge teslim süresinde yaşanan değişimler sonrasında da Ulaştırma Bakanlığına ne zamana kadar önemli resmi belgelerin iletilecek olduğu da kesinlik kazanmış oldu. 

En geç 28 Şubat 2023 tarihine kadar belge teslimi yapılması beklenirken Bakanlık tarafından yeni şekilde alınan karar doğrultusunda, en geç 17 Mart 2023 yılında teslimlerin yapılması gerçekleşecek. Belge sürenin teslimi ile ilgili değişiklik, Bakanlığın resmi sayfası aracılığı ile belge teslimi yapacak olan adaylar için duyurulmuş oldu.