Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan 165 Sözleşmeli Personel Alım Duyurusu!

Kültür ve Turizm Bakanlığından 165 sözleşmeli personel alım duyurusu yapıldı. Kültür ve Turizm Bakanlığında çalışmayı isteyenler için önemli detaylar! 

Mart 13, 2023 - 03:59
Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan 165 Sözleşmeli Personel Alım Duyurusu!

Kültür ve Turizm Bakanlığı 165 sözleşmeli personel alımı yapacak olduğunu açıklaması büyük bir sevinç yarattı. Çünkü Bakanlığa bağlı çalışmak isteyenler çok fazla olurken, adaylarında şartlarla ilgili olarak sorgulamaları tüm hızıyla yapılmaya devam ediliyor. Kültür ve Turizm Bakanlığının başlatmış olduğu sözleşmeli 165 personel alımı sayesinde, memur olarak çalışma hayatına kolayca başlanmış olacak. 

Eğitim hayatını sonlandırdıktan sonra iş arayanların bir hayli fazla olduğu şu günlerde memur olmak için sabırsızlıkla beklemeye geçildi. Kamu dünyasında yer almak isteyen adaylarda, gelecek güzel haber müjdelerine gözünü dikmiş durumda. 165 sözleşmeli personel alımının yapılacağına dair açıklamalara yer verilirken, alımlarda hangi şartların beyan edilecek olduğu da merakla sorgulandı.  

Kültür ve Turizm Bakanlığı 165 Personel Alımında Detaylar  

Ülkemizde seçim öncesi personel alım trafiğinde de bir artış durumu yaşanmaya başlandı. Aynı zamanda kamu sektöründeki bu alımların sınırlı olmadığı ve hala daha devam edecek olduğunu söylemeliyiz. Türkiye İş Kurumu tarafından da personel alımlarıyla ilgili güncel paylaşımlar yapılmaya devam ediliyor. Onlardan biri olarak hangisi diye göz attığımız zaman Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 165 personel alım haberi olduğunu söylemek mümkün. 

Kültür ve Turizm Bakanlığı 165 personel alımlarını yapacak olduğunu söylerken, alımlara ilişkin genel şartlara yer verildi. Buna göre genel şartlarla ilgili bilgilendirmelere yer verilirken şu şekilde ifade edildi;

      Türk vatandaşı olmak

      Son başvuru itibariyle 18 yaşın tamamlanmış olması

      35 yaşından büyük olmamak

      Kamu haklarından mahrum kalmamak gibi istenen şartların mutlaka yerine getirilmesi gerekecek

 

Tüm bu şartları yerine getirenlerde Turizm ve Kültür Bakanlığı aday kadrosu içerisinde yer alabileceği gibi değerlendirmeler sonrasında personel olma imkanına sahip olacak. Bakanlığın 165 kişiyi alacak olduğunu duyurmuş olduğu alımlarında en önemli kriterler arasında yaş sınırı olduğunu söylemeliyiz. Bu nedenle 35 yaş yukarısında olanların ne yazık ki başvuru yapamayacakları da belirtilmiştir.