Seçim öncesi emekliye destek ödemesi yapılacak

Yaklaşan genel seçimler öncesinde hükümetten emekli vatandaşlara müjdeli haber geldi.

Mayıs 10, 2023 - 13:27
Seçim öncesi emekliye destek ödemesi yapılacak

Art arda gelen zam haberleriyle emeklilerin yüzünü güldüren hükümet, bu kez de maaşa ek ödeme sağlayacak. Emekli maaşı alan 15 milyona yakın vatandaşın yararlanacağı bu ödemede SSK Bağkur memur emeklisi olmak fark etmiyor. Tüm emekliler başvuru yaparak ödemelerden yararlanabilecek. Emeklilere büyük müjdeyi açıklayan ise Cumhurbaşkanı Erdoğan oldu. Emekli maaşına 3.753 TL destek ödemesi hesaplara yatırılmaya başlandı.

Emekli maaşında son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Milyonlarca emekliye dev destek ödemesi hükümetten geldi. Pazar günü yapılacak genel seçimler öncesinde emekliler bu destek ödemesi sayesinde rahat bir nefes alacak. Hükümet seçim öncesi emekliye ek ödeme açıklaması yaptı. Emekli maaşına ek tam 3.753 TL destek veriliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı büyük müjde ödemeler bugün itibariyle hesaplara yatırılıyor. Hemen banka hesabınızı kontrol edin, dev destek ödemesi sizi bekliyor.

HÜKÜMET SEÇİM ÖNCESİ DESTEK ZAMMI VERDİHükümetten emekliye büyük destek müjdesi geldi. Yaklaşan genel seçimler öncesinde ekranlarını sonuna kadar açan devlet, emekliye destek sağlamaya hazırlanıyor. Emekli maaşı alanlara kamu bankaları tarafından 3.753 TL ek ödeme sağlanacak. Kamu bankalarına başvuran emekliler destek ödemesini anında alacak. Ziraat Bankası VakıfBank ve Halkbank başvuru sürecine ilişkin detayları aktardı. Seçim öncesi vakit kaybetmeden başvuru yapanlara destek ödemesi sağlanacak. Tek şart emekli maaşı alıyor olmak. Bunun dışında herhangi bir ek koşul bulunmuyor.

TÜM EMEKLİLER YARARLANABİLECEK

Devlet tarafından sağlanan yüklü destek ödemesinden tüm emekliler yararlanabiliyor. SSK BAĞ-KUR memur emeklisi olmak herhangi bir fark yaratmamaktadır. 3 başvuru kamu bankalarının şubelerinden ya da mobil ve internet bankacılığı hizmetlerinden kolaylıkla yapılabiliyor. Başvuru süresini kaçırmayanlar seçimden hemen önce ödeme alabilirken, başvuruların seçimden sonra da devam edeceği öğrenildi. Başvuru yapmak isteyen emekliler T.C kimlik kartları ile banka şubelerine gidebilirler. Emekliler için destek miktarı 3753 TL olarak belirlendi. Maaşa ek olarak yapılacak olan bu ödeme tamamen karşılıksız.