Cristiano Ronaldo bir arkadaş ile bir fotoğraf yayınladı - ama çok tartışmalı

Ekim 6, 2022 - 10:20
Cristiano Ronaldo bir arkadaş ile bir fotoğraf yayınladı - ama çok tartışmalı
Futbol yıldızı Cristiano Ronaldo sürekli gözetim altında. Düzenli olarak sosyal medyada kendi fotoğraflarını yayınlıyor ve hayranları tarafından bunun için kutlanıyor . Muhtemelen en geniş erişime sahip futbolculardan biridir. Şimdi CR7, topluluğunu bölen bir resim yükledi.

Cristiano Ronaldo tahrişe neden oluyor

Özellikle, onu bir erkekle gösteren bir resim hakkında. Kolunu beline doluyor, başparmaklarını kaldırıyor ve gülümsüyor. İkisi de bir piyanonun önünde duruyor. Arka planda bir merdiven görülebilir. Fotoğrafı "Seni gördüğüme sevindim arkadaşım!" sözleriyle birlikte yayınladı. #seeyousoon hashtag'ini kullandı.

Aslında alışılmadık bir fotoğraf değil. En azından ilk bakışta.

Ronaldo topluluğunun bir kısmını bu gönderiyle ilgili olarak üzen şey, her şeyden önce futbol yıldızının yanındaki adamın kimliği: Çünkü bu yabancı değil. Bu bilim adamı Jordan Peterson. Son derece tartışmalı: Peterson defalarca eleştirildi Ronaldo'nun kendisine arkadaş demesi birçok insanda hayal kırıklığı yaratıyor . Kanadalı 60 yaşındaki psikolog, zamanımızın en tartışmalı ve tanınmış bilim adamlarından biridir. Peterson toplumsal cinsiyet politikalarını, Corona'yı ve ilgili aşıları eleştiriyor. Adam ayrıca son yıllarda başka alanlarda da heyecan yarattı. Erkekler ve kadınlar arasındaki farklılıklara tekrar tekrar atıfta bulunur ve geleneksel rol modellerin büyük önem taşıdığını kabul eder. “Radikal sol” yandaşlarını “aptal” olarak nitelendiriyor ve onları “beyin yıkamakla” suçluyor. Muhafazakar ve tartışmalı görüşleri ile, bir kısmı genç ve çoğu erkek olan hayran kitlesi tarafından iyi karşılanmaktadır. Bunların sağ kenara atanması nadir değildir. Şubat ayına kadar "Stern", "Bazıları ondan nefret ediyor, diğerleri ona tapıyor" başlıklı bir makale yayınladı .

Fotoğraf Ronaldo'nun topluluğunu ikiye böldü

Ronaldo'nun fotoğrafına verilen tepkilerin, kutuplaşan bilim insanı hakkındaki görüşler kadar karışık olmasına şaşmamalı . Biri şöyle yazıyor: "İkinizin hayranıyım." Başka bir yorum: "Bir fotoğrafta iki favori kişi." Ancak fotoğrafın altında çok sayıda olumsuz yorum da var. Fotoğrafın altına bir kişi, "Ronaldo'yu Jordan Peterson ile görmek son derece rahatsız edici ve hayal kırıklığı yaratıyor" diye yazdı. Bir diğeri, "Size olan tüm saygımı bir fotoğrafla kaybettim" yorumunu yaptı. Diğerleri gönderiyi "utanç verici", "endişe verici" veya "hiç hoş değil" olarak tanımlıyor.