Do Revenge'i seviyorsanız izlemeniz gereken Cruel Intentions ve 6 temel gençlik filmi

Eylül 17, 2022 - 14:34
Do Revenge'i seviyorsanız izlemeniz gereken Cruel Intentions ve 6 temel gençlik filmi

Do Revenge'ın Camila Mendes ve Maya Hawke'a katılma zamanı. Yeni Netflix filmi Do Revenge, yıldızları lisede bulur ve düşmanlarını birlikte alt eder.

Filmin konusu, üretken Alfred Hitchcock tarafından yönetilen 1951 yapımı Strangers on a Train filminden esinlenmiştir. Strangers on a Train'de, bir çift yabancı, Drea ve Eleanor'un kendi intikam planından farklı olarak, yakalanmamak için "cinayet alışverişi" yapmak için buluşur ve komplo kurar. Hitchcock filmi anlatı için önemli bir sıçrama noktası olsa da, uygulamada Do Revenge geçmişteki bir dizi süper popüler gençlik filminden ek ilham alıyor. Cruel Intentions, Clueless ve Mean Girls gibi modern klasikler onurlandırılanlar arasında.

Do İntikam gibi gençlik filmleri

Camila Mendes ve Maya Hawke filmine doyamıyorsanız, işte izleme listenize eklemeye değer benzer gençlik filmleri!

Cruel Intentions (1999)

Do Revenge'in yaptığı en belirgin sinema referanslarından biri, 1999 psikoseksüel gençlik filmi Cruel Intentions'a. Sarah Michelle Gellar (Netflix filminde çarpıcı bir kamera hücresi görünümüne sahip olan) ve Ryan Phillippe, cinsel fetih oyunlarında masum yeni gelen Annette'i (Reese Witherspoon) bahis olarak kullanan çarpık üvey kardeşler Kathryn ve Sebastian'ı oynuyorlar. Do Revenge, Cruel Intentions'ın temalarına ve görsellerine pek çok açıdan göndermede bulunurken, aynı düzeyde komik mizahı da koruyor. Netflix filmi ayrıca 1999 filminin müziklerinde yer alan Fatboy Slim'in “Praise You” şarkısını kullanıyor ve Cruel Intentions'ın ikonik sonunu kendi sonuyla onurlandırıyor. 90'ların klasiği, bu neslin kendi çılgın gençlik filminin hayranları için mutlaka izlenmesi gereken bir film.

Heathers (1988)

Belki de genç kızlar ve intikam hakkında en ünlü film olan Heathers, şu anda Stranger Things fandomundan Winona Ryder'ı ve okullarındaki popüler kliği öldürmek için bir araya gelen gençler olarak Christian Slater'ı canlandırıyor. Drea, Eleanor'u şaşkına çeviren Max'i öldürmekle dalga geçse de, düşmanlarının üzerine tam olarak Heathers'ı sürmekle ilgilenmiyor. İki film arasındaki çarpıcı bağlantıların ötesinde en bariz olanı Stranger Things bağlantısı. Winona Ryder ve Maya Hawke, hit Netflix orijinal dizisinde rol alıyor ve şimdi ikisinin de kemerlerinin altında bir kamp genç intikam filmi var. Bu meşale anını geçmek gibi bir şey. Heathers, Tubi ve Roku Channel'da ücretsiz olarak yayınlanabilir.

Clueless (1995)

Bazı izleyiciler için Do Revenge, Cruel Intentions'ın Clueless ile buluşmasını sağlayacak. Film, birincisinin ahlaki açıdan sorgulanabilir heyecanlarına sahip olsa da, ikincisinin yanak dilinde mizah anlayışına (ve beklenmedik yüreğine) sahiptir. Eylül 2022'den itibaren Netflix'te yayınlanmaya hazır olan Clueless, Jane Austen'in Emma'sını modernize ediyor ve zengin kızın yeni bir kıza makyaj yapmasına odaklanıyor. Rosehill okul üniforması eteklerinin ve kazaklarının yeşil ve lavanta pastelleri, Clueless'taki tiki stili hatırlatıyor ve Drea'nın Eleanor'a bir makyaj verme ihtiyacı, Cher'i bir parıltı için kanatlarının altına alıyor. Clueless'taki Cher'e benzer şekilde, Drea'nın sonunda karakter gelişimine yol açan bir vicdan krizi var. Oh, ve evet, bir “Kids in America” remiksini de duyacaksınız!

Mean Girls (2004)

Mean Girls'ü milyonlarca kez izlememiş ve muhtemelen gençlik komedisini milyonlarca kez daha fazla izleyecek bir bin yıllık yoktur. Lindsay Lohan liderliğindeki film, okuldaki yeni bir öğrenciyi, onları içeriden aşağı çekmek için popüler Plastics kliğine sızmasını takip ediyor. Ne yazık ki, ödevi yanlış anlıyor ve onlardan birine dönüşmeye başlıyor. Do İntikam, Drea'nın Eleanor'u eski popüler arkadaş grubuyla arkadaş olması için aslan çukuruna gönderdiği için bu temadan ödünç alıyor. Drea'nın geleceğini görmediği bir bükülmede Eleanor, düşman için bir topluluk ve tatlı bir nokta bulur. Netflix filmi ayrıca, Drea'nın Max'i ifşa ettiği ve Regina George tarzındaki karmaşadan zevk aldığı kendi Mean Girls anına sahiptir. 2000'ler klasiği Eylül ayının sonuna kadar Netflix'te izleyin!

John Tucker Must Die (2006)

Bu orta dereceli olaylara Do Revenge tarafından doğrudan atıfta bulunulmasa da, genç kızların kendilerine yanlış yapan bir adamdan intikam almaları kanonuna bir başka harika katkı. Bu sefer Brittany Snow, Sophia Bush, Ashanti ve Arielle Kebbell'i, lise gönül hırsızının kendileriyle aynı anda çıktığını keşfettikten sonra Jesse Metcalf'ın unvanını taşıyan John Tucker'ı devirmeye çağırıyor. John Tucker Must Die, Do Revenge ile kesinlikle bazı DNA'ları paylaşıyor, ancak 2006'daki kült hit, yapım aşamasındaki Netflix kült hitinden daha geleneksel romantik komedi eğilimlerine sahip. Gençlerin intikamını almak senin için bir fincan çaysa, çok uzak olmayan geçmişten gelen bu patlama da senin hızın olacak. Film, bir Starz eklentisi ile Hulu'da yayınlanabilir.

Thoroughbreds (2017)

Hitchcockvari bir gençlik filmine daha yakın zamanda bir bakış için, 2017 yapımı Thoroughbreds, Netflix'in favorisi Anya Taylor-Joy ve House of the Dragon yıldızı Olivia Cooke'u, Lily ve Amanda'nın Lily'nin üvey babasını öldürmeyi planlayan gençlerini canlandırıyor. Film, diğer gerilim filmlerinin yanı sıra Heathers ile karşılaştırıldı ve gösterime girdiğinde olumlu eleştiriler aldı. Safkanlar, gençlik kara komedi türüne daha yeni eklenenlerden biridir ve Do Revenge için başka, daha incelikli bir ilham kaynağı gibi görünüyor. Film şu anda HBO Max'te yayınlanmaya hazır ve bu türün önde gelen yıldızlarının ve filmlerinin hayranları için kaçırılmayacak bir film. Do Revenge'den sonra hangi gençlik filmlerini izleyeceksiniz? Seçimlerinizi yorumlarda paylaşın!