Evi Olmayanlar Bu Habere Dikkat Etsin! TOKİ Son Detayları Açıklıyor!

Aralık 18, 2022 - 12:38
Evi Olmayanlar Bu Habere Dikkat Etsin! TOKİ Son Detayları Açıklıyor!
TOKİ’den aylık 1.300, 1.450 veya 1.550 TL taksit ile konut sahibi olabilirsiniz. Evi olmayanlar için son fırsatlar geldi. 35.000 peşinat ile 2+3+1 evler sunuluyor. 180 ay vadeye sahip TOKİ, geçtiğimiz günlerde ayda 1300-1450-1550 TL'lik fırsatları değerlendirerek tüketicilere avantajlı bir hizmet fırsatı sunmayı başardı. Bu işlem için 35.000 TL ön ödeme yapılması gerekmektedir.

180 Ay Vade İmkanı

Evi olmayanlar için benzersiz olanaklar da dahil olmak üzere kampanyanın ayrıntıları Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı. Önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kampanya imkanlarının genişletilmesi bekleniyor. Önümüzdeki günlerde TOKİ evleri kapsamında sunulan imkanların artacağı öngörülüyor. Bireyler 180 ay vade ile minimum 1300 TL, maksimum 1550 TL kira avantajından yararlanabilecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı TOKİ konutları için başvuruların gelmeye başladığı bildirildi. Bu başvurular tamamlandıktan sonra çekiliş yapılacaktır. Kimlerin TOKİ ev sahibi olacağı bu çekilişlerde belirlenecek.

Ziraat Bankası 240 Ay Vadeli TOKİ Konut Kredisi

Ziraat Bankası'ndan TOKİ kredisine başvurmak için 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir. Genel olarak kredi projeleriniz sorunsuz ilerlemektedir. Geliriniz resmi olarak kaydedilebilir. Evli iseniz bankaya yazılı onayınızı da verin. Satın almayı düşündüğünüz ev, tapu belgesinde "konut" olarak listelenir. Herkesin malumu olduğu üzere iki yıl önce TOKİ'nin sosyal konut projelerinden birinden ev almaya hak kazanan, evi olmayan ve ilk kez ev sahibi olacaklara 240 ay vadeli 0,49 lira destek kredisi verildi. Ziraat Bankası bu konuda bir kez daha sorumluluk üstlenebilir.

Başvuru İçin Gerekli Şartlar

Konut satın alma başvurusunda bulunanlar, kendilerinin, eşlerinin ve velayetleri altındaki çocuklarının daha önce Toplu Konut İdaresi'nden konut satın almamış olmaları ve limitleri dahilinde tapuda kayıtlı müstakil konutlarının bulunmaması önkoşuldur. Ayrıca, başvuran, eşi ve velayetindeki reşit olmayan çocuklardan oluşan hanehalkı adına yalnızca bir başvuru yapılabilir. Birden fazla başvuru yapılması halinde tamamı reddedilecektir. Bir kişinin T.C vatandaşı olması, projenin bulunduğu il veya ilçede en az bir yıldır ikamet ediyor olması ve projenin bulunduğu ilin nüfus kütüğünde kayıtlı olması gerekir.