Doğal Gaz Fatura Ödemelerine +5 Taksit Kampanyası! O Bankada Hesabınız Varsa Bu Haberi Kaçırmayın!

Aralık 18, 2022 - 15:41
Doğal Gaz Fatura Ödemelerine +5 Taksit Kampanyası! O Bankada Hesabınız Varsa Bu Haberi Kaçırmayın!
Kış artık kapıda. Doğal gaza yapılan ödemeler artıyor. Bu meblağ her ay rahatlıkla ödenemez. İGDAŞ, özel bankanın Parafly kart sahiplerine tarif ettiği gibi 5 taksit fatura ödeme kampanyasını duyurdu. Taksitli ödeme seçeneği sayesinde tek tıkla SMS göndererek kampanyaya katılabilirsiniz.

Kampanya Ne Gibi Avantajlar Sunuyor?

31 Mayıs 2023 tarihine kadar geçerli olacak kampanyadan yararlanabilmek için Halkbank müşteri hesabı açılması gerekmektedir. Ardından Halkbank internet şubesinden yapılan tek seferlik 100 TL ve üzeri işlemlere 4 taksit fırsatı sunuluyor. Kampanyaya katılmak için kullanıcıların ödeme yapmadan önce ilk mobil aplikasyonda veya cep telefonlarının mesaj bölümünde yer alan Hemen Katıl butonuna basması yeterli olacaktır.

Kampanya Başvurusu

Kampanyaya kısa mesaj ile katılmak isteyenlerin mobil cihazlarının mesaj alanından "İGDAŞ" yazıp 3404'e yazmaları gerekmektedir. Kampanyaya SMS ile katılan müşterilerin cep telefonu numaralarının kampanya süresince banka kayıtlarına kaydedilmesi gerekmektedir. Katılım sırasında gönderilen SMS mesajları ücretsiz olarak gönderilir. İptal veya iade içeren işlemlerde kampanya geçerliliğini kaybeder. Sadece beş taksit olabilir. Fatura ödemelerinde üst limit 250.000 TL olarak belirlenmiştir.

Aralık Ayında Yapılan Doğal Gaz Yardımına Ne Zaman Karar Verilecek?

Aralık ayı doğal gaz faturası destek ödemeleri henüz başlamadı. Kasım ayının ikinci haftasında başlayan ödemelerin bu ay aynı günlerde yapılması gerekiyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ödeme planını yaptığında sitemiz üzerinden yayınlanacaktır. İhtiyaç sahipleri için başlatılan Doğal Gaz Tüketimi Destekleme programında gözler Aralık ayı ödemelerine çevrildi. Doğal gaz yardımı kapsamında yapılan ödemelere ilişkin Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kaynaklı açıklamalar mercek altına alındı. Bu yıl doğal gaz kullanımına yönelik bir teşvik vardı. Kış sezonu doğal gaz tüketim yardımı ödemeleri Kasım ayında başladı. 2022 kışı için ayrılan destek tutarı 900 ile 2 bin 500 lira arasında bir aralığa çıkarıldı. Öte yandan ön ödemeli sayaç kullanan vatandaşlar için de yardımlar faydalı olacaktır. Vatandaşlar e-Devlet üzerinden başvuruları kabul edildikten sonra PTT'ye gelerek faturalarını ibraz ederek destekten yararlanabilecekler.