Gabonlu Dina’nın Gizemli Ölümü

Son zamanlarda önemli konuşma alanlarından biri olan Gabonlu Dina'nın gizemli ölümü, mecliste de ön plana çıkan durumlar arasında yer aldı. Bu anlamda yapılan paylaşımların ardından durumun doğal ölüm olarak açıklanması da tepki gördü. Bu anlamda TBMM genel kurulunda konuşma yapan Gergerlioğlu, bu anlamda cansız bedeni bulunan gündeme gelen genç kız hakkında sorular sordu.

Nisan 5, 2023 - 22:30
Gabonlu Dina’nın Gizemli Ölümü

Özellikle durumun doğal ölüm olarak değerlendirilmesinin mantıksız olduğunu vurgulayarak değerlendirilmesinin gerektiğini de vurguladı. Özellikle yapılan konuşmada bu durumun gizemli bir cinayet şüphesi olabileceğinin de göz önünde bulundurulması gerektiği de ön plana  çıkarıldı. Genç kız Karabük Üniversitesinde okumaktaydı. 

Verilen bilgilere göre nehirde boğulmuş olduğu düşünülen bu kızın herhangi bir inceleme yapılmadan doğal ölüm olarak değerlendirildiği de belirlendi. Bu anlamda Gabon hükümeti tarafından yapılan açıklamalarda kızın siyahi olduğu gerekçesiyle doğru dürüst araştırma yapılmadan doğal ölüm olarak öldüğünü belirttiler.

Konu Hakkında Net Bir Bilgi Mevcut Değil!

Özellikle yapılan açıklamaların yeterli olmadığını vurgulayan Gergerlioğlu,  kamera görüntüleri incelendiği takdirde çıplak ayakla nehre doğru koşturduğu ve daha sonrasında da nehre girerek gözden kaybolduğu görülmüştü.

Yapılan açıklamaların yetersiz olduğu vurgulanarak konu ile ilgili ciddi bir araştırma yapılmasının önemli olduğu da belirtildi.  Bu anlamda genç kızın ölü bedeninin bulunması ile birlikte ciddi bir incelemenin gerekli olduğu da vurgulandı.  Özellikle yapılacak olan incelemelerin sonucu tam olarak vereceği de belirtildi.

Kamera görüntüleri, farklı yorumlar gibi  çeşitli sebeplerden ötürü ciddi bir soruşturma yapılmasının önemli olduğu vurgulandı.  Bu anlamda yapılan açıklamalarla birlikte genç kızın ölümü hakkında detaylı bir inceleme yapılmasının gereklilikleri de belirtildi.  Bu konuda Gabonlu Dina'nın gizemli bu ölümü hakkında detaylı soruşturma yapılması gerektiği de belirtildi.

Çıplak ayakla dışarıda koşturduğu kameralara yansıyan genç kızın aynı zamanda Karabük Postanesinde iki görevlinin cinsel tacizine uğradığı da iddia edildi. Bu açıklamalara göre de konu hakkında detaylı inceleme yapılması gerektiği de belirtildi. Özellikle ciddi incelemelerin yapılması bu anlamda önemli olduğu vurgulanarak inceleme yapılması gerektiği belirtildi ve detaylar sorgulandı.