Litecoin (LTC), 5 Günlük Düz Bir Ralli Nasıl Toplayabilir?

Eylül 12, 2022 - 13:54
Aralık 19, 2022 - 01:50
Litecoin (LTC), 5 Günlük Düz Bir Ralli Nasıl Toplayabilir?

Litecoin (LTC), son beş günde görüldüğü gibi en yüksek seviyelerinde performans gösteriyor.

  • LTC, yükselen bir paralel kanal modelinin oluşumunu sergiliyor
  • LTC fiyatı bu yazı itibariyle %0,69 düştü
  • 5 günlük düz bir rallide LTC fiyatı %21.4'lük bir büyüme kaydetti

LTC, 66 dolarda görülen kilit dirence dokunan yükselen bir paralel kanal deseninin oluşumuyla doğrulandığı gibi bir boğa koşusu yaşıyor. Kilit direnç bölgesi, son birkaç aydır herhangi bir yükseliş büyümesini engelleyen LTC için büyük bir engel oldu ve bir fiyat tersine çevrildiğini ima etti. Bununla birlikte, LTC fiyatı direnç bölgesini kırabilse bile, yolda hala daha fazla bağlantı noktası var.

Litecoin 53,5$ Desteğinin Üzerinde Tutmayı Başardı

Kripto piyasası, 2022'de BTC ve diğer büyük altcoinleri daha da deviren büyük düzeltmelerle düşük darbeler alıyor. Litecoin bir geri çekilmeden muzdarip olsa da, alıcıların desteği altcoinin 53,5 dolarlık kilit destek bölgesinin üzerinde kalmasına izin verdi. CoinMarketCap'e göre, LTC fiyatı %0,69 düştü veya basın zamanında 82,59 dolardan işlem gördü. Destek seviyesi, 7 Eylül'de boğaların daha güçlü bir şekilde geri dönmesine izin veren birçok kez yeniden test edildi. Ayrıca, yükselişin tersine dönmesi, satın alma momentumunun ve son üç ayda LTC'nin toparlanmasını sağlayan yükselen paralel modelin sürdürülmesine de yardımcı oldu. LTC fiyatı, %21.4'e varan büyümeye dokunarak, üst üste beşinci günde bir artış kaydetti. Yükseliş çizgisi, 66 dolarlık aylık kilit dirence dokundu ve daha fazla tırmanmak için biraz zorluk gösteriyor. Bu noktada herhangi bir düşüş eğilimi belirtisi, trend çizgisini yükseltmek için bir fiyat düşüşünü tetikleyecektir.

Düzeltmeleri Deneyimlemek için LTC

Öte yandan, madeni para alıcıları genel kilit direnç bölgesinin engellerini başarılı bir şekilde aşabilirse, LTC fiyatı, trend çizgisine dokunmadan önce potansiyel olarak %6,8 daha fazla yükselebilir. Ayrıca, LTC fiyatı direnç seviyesinden geri dönebilir ve düşüş eğilimi başlatabilir. Ek olarak, oluşan yükselen kanal modellerinin daha fazla düşüş trendini tetiklediği varsayılmaktadır. Bunu akılda tutarak, LTC fiyatı, düşüş momentumunu güçlendirerek kilit destek çizgisini kırma yönünde güçlü bir eğilime sahiptir. Bu nedenle, LTC fiyatları kilit direnç seviyesini geçemeyene kadar Litecoin düzeltmelerle karşılaşabilir. 20 ve 50 günlük EMA'lar, düşüş momentumunun düşebileceğini gösteren yana doğru kayıyor. Dahası, bu eğimler arasında görülen düşüş eğilimi, 66 dolarlık direnci güçlendiriyor. Litecoin'in RSI'sının da yükseldiği ve yatırımcı ve alıcı güveninde büyüme göstererek yükselişe geçtiği görülüyor. [caption id="attachment_722" align="alignnone" width="1834"]Günlük grafikte LTC toplam piyasa değeri 4.4 milyar $ Günlük grafikte LTC toplam piyasa değeri 4.4 milyar $[/caption]