Bakanlık Öyle Bir Duyuru Yaptı Ki! Dar Gelirli Ailelere Destek Ödemesi Yapılacak

Son zamanlarda özellikle enflasyonun yükselmesiyle beraber birçok aile sıkıntı yaşamaya başladı. Kış aynının gelmesiyle beraber faturalarda da artış gözlemlendi. Bu durum birçok aileyi geçim konusunda sıkıntılı bir sürece itti. Fakat Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yardım duyurusunda bulundu. Buna göre dar gelirli ailelere destek yapılacağı belirtildi.

Aralık 19, 2022 - 21:12
Bakanlık Öyle Bir Duyuru Yaptı Ki! Dar Gelirli Ailelere Destek Ödemesi Yapılacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, sosyal devlet ilkesinin gerektirdiği şekilde hareket etmeye devam ediyor. Buna bağlı olarak her zaman vatandaşların yanında olduğunu hissettirmeye çalışıyor. Son zamanlarda yaşanan maddi sorunlar sonuncunda destek paketi açıklaması da bunun en büyük örneği. Bu destek paketine göre dar gelirli ailelere maddi destek sağlanacağı belirtildi.

Maddi Destek Ne Kadar Verilecek?

Bakanlığın maddi destek sağlayacağını duyurmasının hemen ardından internette birçok kişi maddi destek ne kadar verilecek? Noktasında araştırmalar yapmaya başladı. Birçok ailenin desteğe ihtiyaç duyuyor olması bakanlığı harekete geçirdi. Bunun sonucunda bakanlık büyük bir destek paketini faaliyete geçirdiğini duyurdu. Özellikle ihtiyaç sahibi kişilere ve ailelere bu destek ödemelerinin yapılacağı belirtildi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılacak olan bu ödemenin aylık olarak 800 TL ile 1250  TL arasında olacağı belirtildi. Başvuruların aralık ayından itibaren başladığı destekler Ocak’tan itibaren hesaplara yatırılmaya başlanacak. Buna bağlı olarak dar gelirli aileler ve kişiler bir nebze olsun rahat nefes alabilecekler.

Maddi Destekten Kimler Yararlanabilecek?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık maddi destekten kimler yararlanabilecek? Sorusuna ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakanın açıklamaları dikkate alındığında, dar gelirli ve fazla kişinin yaşadığı ailelerin bu yardımdan yararlanabileceğini söylemek mümkündür.

Özellikle ailede kişi başına düşen gelir asgari ücretin 1/3’ünden az ise o aile maddi destekten yararlanmaya hak kazanabilecektir. Ayrıca engelli ve dar gelirli emekli vatandaşların da bu yardımdan yararlanabilmesi mümkün olacaktır.

Maddi Destek Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bakanlığın yardım paketi duyurmasının ardından birçok kişi internette maddi destek başvurusu nasıl yapılır araştırmasına girdi. Bunun için e devleti kullanmanız yeterli olmaktadır.

·       E devlet kullanıcı girişinizi yapın

·       Aramaya sosyal destek yazın ve çıkan sayfada Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığını seçin

·       Ardından karşınıza çıkan formu doldurarak başvurunuzu tamamlayın.