Milyonlarca emekliye müjde geldi! Yılbaşı ikramiyesi ne kadar olacak?

Aralık 13, 2022 - 22:46
Milyonlarca emekliye müjde geldi! Yılbaşı ikramiyesi ne kadar olacak?
4.000 lirayı geçen vatandaşların ikramiye ödemesi ne kadar? Emeklilerin merak ettiği promosyon konusu yılın sonuna yaklaşıldığında yine en çok konulan konuşulan konular arasında kendini göstermeye devam ediyor. İnanılmaz rakamlar için yeni yılda emekli vatandaşları bekliyor. İkramiyeler maaş farkları gibi ödemeler yeni yılda emekli vatandaşların yüzünü güldürecek. Emekli vatandaşlar bu yıl yapılacak olan ödemelerden çok memnun kalacak! Aylık maaş ücreti 4000 lira ve üzeri olan vatandaşlar bu haber en çok sizi ilgilendiriyor! Aldıkları aylık maaş dışında emekli vatandaşlar yıl içerisinde bayram zamanlarına yakın iki kez ikramiye ödeneği alırlar. Bununla birlikte sene bittiğinde bir sonraki seneye girişte yılbaşı ikramiyesi de alırlar yani yılda 3 tane ikramiye ödeneği alırlar. Şimdi bayramlar söz konusu olmadığı için yılbaşı ikramiyesine yaklaşıldığından ötürü emekli vatandaşın yılbaşı ikramiyesi ne kadar alacağı herkesçe merak konusu.

Emekli Vatandaşa Yeni Yıl İkramiyesi Verilecek Mi Verilecekse Ne Kadar Olacak?

Emeklilere 2023'te 2.200 TL bayram ikramiyesi alınması konuşuluyor. Yapılan hesaplara göre enflasyon değerleri göz önünde bulundurulduğunda 2023 yılında emekli vatandaşların 2.200 TL bayram ikramiyesi alacaklarının konuşuluyor. Bu 2200 TL'nin iki Bayrama bölüştürülerek 1.100 TL kurban bayramı 1.100 TL Ramazan Bayramı olmak üzere 2 parça da yıl içerisinde vatandaşa verilmesi bekleniyor. Ancak yılbaşı ikramiyesi olarak herhangi bir tutar henüz belirlenmedi. Vatandaş bu konuda hala merak içerisinde. Yılbaşı ikramiyesi verilecek mi verilmeyecek mi bilinmiyor ancak bayram ikramiyeleri şimdiden belli oldu gibi.

2023 Yılında Verilecek Olan Bayram İkramiyeleri Bedeli Şu Anda Belli Oldu!

2022 yılının son ayına girildiğinde en düşük emekli maaş ödemesinin 3500 TL yapıldığı biliniyorken 4000 TL'ye çıkması herkesçe bekleniyordu. 2023 yılında beklenen olacak gibi! Ülkenin refah düzeyinin artması vatandaşın daha kaliteli yaşaması için emekli maaşının en az 4000 TL olması gibi mecburiyeti gerekli kılan enflasyon değerlerinin sürekli olarak yükselmesi daha birçok kez artış beklenmesinin nedeni oluyor. Şu halde emekli maaşlar 4000 TL olursa yıllık Bayram ikramiyeleri de toplamda 2200 TL ve üstü olması bekleniyor. Bu tutar Ramazan Bayramı'nda 1.100 kurban bayramında 1.100 olmak üzere iki parça halinde emekli vatandaşa bayrama yakın verilmesi bekleniyor. Yeni yıl emekli ikramiyesi verilecek mi bilinmiyor ama bayram ikramiyeleri şu anda kesinleşmiş gibi denilebilir.