Tesla’ya Yeni Bir Rakip Geldi: Ortalık Kızışacak!

Araç piyasasında hareketli bir dönemin içerisinde yer alırken, şu günlerde Tesla’nın yeni sürdüğü şık modelleri konuşuluyor. Fakat Tesla’nın çokta hoşuna gitmeyeceği yeni bir  rakibi var.

Mart 11, 2023 - 05:50
Mart 11, 2023 - 05:51
Tesla’ya Yeni Bir Rakip Geldi: Ortalık Kızışacak!

Araç pazarında en önemli markalardan biri olan Tesla, son dönemde birbirinden iddialı modellerle ön plana çıkıyordu. Tesla’nın üst segmentli araçları piyasada uzun bir süre konuşulurken yeni bir rakibinin daha ortaya çıkması da piyasadaki işleri daha karmaşık hale getirdi. Toyota BZ3 elektrikli Sedan, Tesla’nın yeni rakibi olarak piyasada faaliyetlerini sürdürmeye başlayacak.  

Tesla ve Toyota Rekabet Halinde Olacak!

Toyota’nın sıfır emisyonlu modelinden biri olan BZ3, Çin’de satışa sunuldu. Çin’de satışa sunulan aracın, büyük bir ilgi görmeyi başardığını söylemek mümkün. Tesla’ya duyulan ilginin BZ3’te de görülmesi kızışan bir rekabetin de yaşanacak olduğunun sinyallerinin verilmesine neden oldu.  

İki marka birbirleriyle üstünlük kurmak için mücadele süreci içerisine girmeye başlayacak. Tesla’ya doğrudan rakip olabilecek üstün teknikleri içerecek bir özelliklere sahip olması da fiyatlarda olası bir indirime gidilme gibi durumların yaşanıp yaşanmayacağının sorgulanmaya başlanmasına neden oldu. Fakat fiyat ile ilgili olarak şuanlık net bir bilgi yok. Fakat her iki markanın da birbirlerine üstünlük kurmak için verecekleri mücadelede sevinen taraf, araç kullanıcıları olmaya başlayacak. 

Toyota BZ3 Neler Sunuyor? 

Tesla’nın yanı sıra araç pazarında artık Toyota’nın BZ3 rüzgarını da görmeye başlayacağız. BZ3 neler sunacak olduğu da araç kullanıcıları açısından sabırsızlıkla sorgulanan konuların başında yer alıyor. Üstün özelliklere sahip, demir, fosfat, lityum paketleriyle donatılmış olan en iyi elektrikli araç modellerinden biri olmaya aday denebilir. Doğal olarak böyle bir özelliklere sahip olması sektörün iddialı modelleri arasında yer almasına neden oluyor.  

Toyota BZ3 modelinin KM performans özelliği nasıl olacak diye baktığımız zaman 517 ile 600 KM menzile kadar gidebilme potansiyeline sahip bir teknoloji ürünü olduğunu söylemeliyiz. Doğal olarak böyle bir özelliklere sahip olması da daha konforlu ve en ufak bir sıkıntı yaşamayacak sürüşlerin yapılmasını sağlayacak. Yolculuğunuzu çok daha keyifli olmasını sağlayacak bir araç.