31 Aralık Cumartesi Günü DYK yapılabilir mi?

Aralık 17, 2022 - 22:04
31 Aralık Cumartesi Günü DYK yapılabilir mi?

Yılbaşının yaklaşmasına çok az bir zaman kaldı. Şehirler ve mağazalar ışıltılı renkli süslemeler ile yılbaşı gecesine hazırlanıyor. Adeta yeni yıl heyecanı tüm ülkeyi sarmış gibi. 31 Aralık Cumartesi günü tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de çeşitli etkinlikler ile yılbaşı kutlanacak. Bu yıl yılbaşı kutlamaları Cumartesi gününe denk geliyor.

Çalışan birçok kişi gibi öğretmen ve öğrenciler de yılbaşı günü yanı 31 Aralık Cumartesi günü tatil olması yönünden meraklı bir bekleyiş var. Her hafta sonu okullarda destekleme ve yetiştirme kursu yapılırken, 31 Aralık Cumartesi günü kurs yapılacak mı? Aralık ayının son haftasının yılbaşına denk gelmesi kursun yapılıp yapılmayacağı konusunda merak konusu oluşturdu. Önceki yıllarda 1 Ocak tarihinde resim tatil olurken, kurslarda olmuyor.

31 Aralık Cumartesi Günü DYK Yapılacak mı?

Yeni yılın ilk günü yani 1 Ocak 2023 günü resmi tatil olmasından dolayı kurslar yapılmayacak. 31 Aralık Cumartesi günü resmi tatil olmamasından dolayı destekleme ve yetiştirme kursları devam edecek. Sonuç olarak 31 Aralık Cumartesi günü resmi tatil olarak sayılmayacak.