Milli Eğitim Bakanlığından Personel Alımıyla İlgili Hareketli Süreç Başladı! Alımlar İŞKUR Üzerinden Duyuruldu

Bakanlıkların personel ihtiyaçları için açtığı ilanlar, İŞKUR üzerinden ayrıntılı bir şekilde öğreniliyor. Milli Eğitim Bakanlığı da personel alımı yapacak olduğunun müjdesini veren kurumlardan biri.

Mart 12, 2023 - 02:59
Milli Eğitim Bakanlığından Personel Alımıyla İlgili Hareketli Süreç Başladı! Alımlar İŞKUR Üzerinden Duyuruldu

Milli Eğitim Bakanlığında işe girmek isteyenler için yeni ilan alımları başlatıldı. KPSS’nin aranmayacağı alımlarda personel alımına dair tüm detaylara yer verildi. Böylelikle Milli Eğitim Bakanlığı ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi detaylı şekilde öğrenme şansına sahip olacak ve başvuru işlemlerinizi sorunsuz şekilde yapma şansına sahip olacaksınız. KPSS  şartı olmadan sınavsız bir alıma tabii tutulacak adaylarda Milli Eğitim Bakanlığında çalışma hakkı elde etmeye başlamış olacak. 

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Alım Kadroları Neler Olacak?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hangi kadrolarda ihtiyaç olduğu da merak edilen bir başka önemli konuların başında yer aldı. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kadrolu bir memur olarak iş hayatını sürdürmek isteyenler kadroları da merak ediyor. 

Alım ile ilgili olarak tüm merak edilenlere yer veren Milli Eğitim Bakanlığı kadrolar ile ilgili net bir bilgi verdi. Buna göre Mill Eğitim Bakanlığı tarafından alım yapılacak kadrolara göz atıldığında Önbüro elemanı ve temizlik işçi alımları yapılacak olduğu açıklandı. Bakanlık tarafından iki farklı kadroda alımların yapılacağına dair açıklamaya yer verildi. Bu sayede iki farklı alanda yapılacak alımlar dahilinde memur olarak iş hayatına atılma gibi durumlar yaşanmaya başlamış olacak. 

Milli Eğitim Bakanlığı Ön Büro ve Temizlik İşçisi Alımı Şartları 

Milli Eğitim Bakanlığı ön büro ve temizlik işçisi alımlarının yapılacak olduğuna dair detaylara yer verildi. Milli Eğitim Bakanlığı ön büro ve temizlik işçisi alımı yapacağını söylerken, alımlarla ilgili adaylardan KPSS şartı aranmayacağı söylendi. KPSS şartsız şekilde alımların yapılacak olduğunun açıklamasına yer verilirken adaylarda kamu sektöründe iş bulmak için son başvuru tarihine kadar başvurularını yapmaya devam edecek.  

Meslek hayatında en az 3 yıl deneyimli olma şartı arandığı alımlarda, deneyimsiz olanlara öncelik verilmeyecek. Bilgilerinizin doğruluğunu teyit ettikten sonra Milli Eğitim Bakanlığına başvurunuzu yapabilirsiniz.