Ferrari Purosangue: Ferrari ilk SUV'u ile bir tabuyu yıktı

Eylül 14, 2022 - 20:09
Ferrari Purosangue: Ferrari ilk SUV'u ile bir tabuyu yıktı
Ferrari artık mevcut otomotiv trendlerini görmezden gelmek istemiyor ve başlangıçta elektrifikasyon olmadan Lamborghini Urus ve Aston Martin DBX ile rekabet etmesi amaçlanan Purosangue ile duygusal bir lüks crossover getiriyor. Normalde, Cavallino Rampante'ye sahip güçlü arabalar bir veya iki kişi için tasarlanmıştır ve kısa mesafeler için ikinci sırada en fazla iki sıkışık acil durum koltuğu bulunur. Bununla birlikte, yeni Ferrari Purosangue, şirketin 75 yıllık tarihinde yalnızca ilk dört kapılı otomobil değil, aynı zamanda ilk tam teşekküllü dört kişilik otomobildir, çünkü GTC4 Lusso, her şeyiyle 2+2 kişilikten daha fazlasıdır. - tekerlekten çekiş. Purosangue ismi tesadüf değildir ve Almanca'da "tam kan" anlamına gelir ve bu, Ferrari'nin ilk crossover'ının sportifliğini vurgulamayı amaçlar. Kuzey İtalyanlar, safkanlarının SUV olarak konumlandırıldığını görmek istemiyorlar; Bununla birlikte, araç konsepti büyük ölçüde bir Lamborghini Urus veya Aston Martin DBX'in konseptine tekabül ediyor ve ele alınması gereken tam olarak spor otomobil hissine sahip bu iyi topuklu müşteriler. Ferrari Purosangue: Güçlü performans verileri

Ferrari Purosangue: Güçlü performans verileri

Tasarım açısından, Purosangue her zaman zarif bir gösteri olurken, performans verileri arzulanan hiçbir şeyi bırakmaz, çünkü 533 kW / 725 hp çıkışlı bir V12 doğal emişli motor maksimum tahrik sağlar. 716 Nm'lik maksimum tork 6.250 dev/dak'da, gücün yüzde 80'i ise 2.100 dev/dak'da zaten mevcut. Başlangıçta, V12 enayi tek sürücü çeşididir; tek elektrifikasyon, şasiyi daha çevik hale getiren 48 voltluk bir elektrik sistemi tarafından sağlanıyor.

3,3 saniyede 100 km/s'ye

49:51'in alışılmadık derecede iyi ağırlık dağılımı, yalnızca ön aksın olabildiğince arkasına yerleştirilmiş motordan değil, aynı zamanda özellikle arka akstaki transaks dişli kutusundan kaynaklanmaktadır. Durarak kalkıştan itibaren 100 km/s hıza 3,3 saniyede ulaşırken, 200 işareti 10.6 saniye sonra geçiyor. Zengin motor gücü, sekiz vitesli çift kavramalı şanzıman aracılığıyla her iki tahrik aksa da iletilir. En yüksek hız: 300 km/saatin oldukça üzerinde.

Ferrari'de alışılmadık miktarda alan

İçeride dört ayrı elektrikli koltuk ve bir Ferrari için alışılmadık derecede büyük bir alan, geniş bir bagaj kapağı ve yükleme bölmesi var. Kokpit, SF90 Stradale'den esinlenmiştir ve neredeyse tamamen yolcu tarafında yansıtılmıştır. 10,2 inçlik ekran, sürücüyle neredeyse aynı bilgileri alan yolcu için alışılmadık bir entegrasyon oluşturuyor. Geleneksel halı veya deri döşeme yerine, olağanüstü sağlamlığı ve dayanıklılığı nedeniyle askeri üniformalarda da kullanılan isteğe bağlı kurşun geçirmez balistik kumaş vardır. Şunlar da mevcuttur: Konforlu koltuklar için koyu kahverengi özellikle zarif yarı anilin deri veya en iyi bakır telli karbon fiber kaplama. İlk kez bir Ferrari sürücüsü, karbon tavan yerine elektrokromik panoramik tavan sipariş etme seçeneğine sahip. Bir düğmeye dokunarak, bu, renklendirme derecesini değiştirerek güneşi veya gölgeyi içeri getirir. Ferrari SUV için özel süspansiyon

Ferrari SUV için özel süspansiyon

Dört tekerlekten direksiyona ek olarak, Purosangue, Multimatic'in True Active Spool Valf Sistemi olarak adlandırılan yeni geliştirilmiş bir süspansiyon teknolojisine sahiptir. Diğer çözümlerle karşılaştırıldığında, bu süspansiyon, tam entegre bir sistemde elektrik motoru çalıştırmasını kontrol valfli bir hidrolik amortisör ile bir araya getirdiği için avantajlar sunar. Elektrik motoru, seçilen sürüş programına bağlı olarak, geleneksel adaptif sistemlere göre, bir saniyeden daha kısa bir sürede gövde ve tekerleklerin daha fazla güçle ve daha yüksek frekanslarda kontrol edilebilmesini sağlar. Bu, artan ağırlık merkezine rağmen dört kapılı otomobilin yuvarlanma ve yalpalama davranışını önemli ölçüde azaltmalıdır.