Fotoğrafta saklanmış bir kaplumbağa bulunuyor! Sadece IQ'su 130'un üzerinde olanlar onu görebilir! Bulabilecek misiniz?

Bu illüzyon tablosunda bir kaplumbağa dinozorların içinde açıkça görülebilecek bir yerde gizleniyor. Sadece keskin gözlere sahip olanlar saklanan kaplumbağayı 5 saniye içinde görebilir. Bunu yapabilir misiniz? Şimdi bu optik illüzyon yarışmasını deneyerek görme keskinliğinizi sınayın.

Jan 4, 2023 - 00:51
Fotoğrafta saklanmış bir kaplumbağa bulunuyor! Sadece IQ'su 130'un üzerinde olanlar onu görebilir! Bulabilecek misiniz?

Altta paylaşılan görselde birçok dinozor türü gösteriliyor. Bu dinozorların arasında 5 saniye içinde yakalamanız istenen bir kaplumbağa gizlenmiştir. Bu optik illüzyon testini bireysel olarak yapabilir veya grupta kimin en başarılı gözlem kabiliyetine sahip olduğunu öğrenmek için yakınlarınızla yapabilirsiniz.

Bu test, beyninizin bu tür durumlara ne kadar hızlı tepki verdiğini belirlemek için tasarlanmıştır. Ayrıca zihinsel kapasitenizi artırır, özgüveninizi yükseltir ve gözlem becerilerinizi keskinleştirir.

5 SANİYEDE DİNOZORLAR ARASINDA KAPLUMBAĞA BULUN

Optik illüzyonlar, algınızı zorlayan ve gözlem becerilerinizi test eden akıl almaz görüntülerdir. Üç tür optik yanılsama vardır: gerçek, fizyolojik ve bilişsel. Optik illüzyonların en güzel yanı, zihnimizi ve gözlerimizi kandırmasıdır.

Optik yanılsamaların beyin üzerindeki etkisi üzerine yapılan çalışmalardan elde edilen içgörüler, bilim insanlarının optik yanılsamalarla etkileşime geçtiğimizde beynin hangi bölgelerinin aktif hale geldiğini belirlemesine yardımcı oldu. Dahası, gözlem becerileriniz için harikalar yaratan tasasız bir eğlencedir. Hızlı bir optik illüzyon mücadelesine hazır mısınız? O zaman başlayalım.

GİZLİ KAPLUMBAĞAYI BULDUN MU?

Size sunulan zorluk, dinozorların arasında saklanan kaplumbağayı 5 saniye içinde bulmak. Ne kadar dikkatli olduğunuzun iyi bir testidir. İyi gözlem becerisine sahip kişiler, kaplumbağayı herkesten önce fark edebileceklerdir.

Bu optik illüzyon mücadelesinde başarılı olmanın anahtarı, dikkatinizi görüntüye odaklamak ve bir kaplumbağa aramaktır. Şimdi bir kaplumbağanın nasıl göründüğünü hayal etmeye çalışın ve bu görüntüde aynı yapıyı görüp göremediğinizi tespit edin. Kaplumbağayı gördün mü?

ZEKA OYUNU CEVABI

Zaman bitti. Kaçınız kaplumbağayı gördü? Çoğunuz kaplumbağayı şimdiye kadar görmüş olabilirsiniz, göremeyenler cevabı hala arıyor olmalı. Kaplumbağanın nerede olduğunu öğrenmek ister misiniz? Okumaya devam et. Kaplumbağa, görüntünün sol tarafında, merkezin biraz altında görülebilir. Daha hızlı tanımlamayı kolaylaştırmak için kırmızı bir daire ile vurguladık.,