İlkokul ve Liseler ne zaman açılacak? 2022 ara tatil ne zaman?

Eylül 2, 2022 - 21:52
İlkokul ve Liseler ne zaman açılacak? 2022 ara tatil ne zaman?
Gazeteegitim.com - İlkokul ve Liseler ne zaman açılacak? 2022 ara tatil ne zaman? Eylül ayının gelmesi ile birlikte veliler ve öğrenciler okulların ne zaman açılacağını merak etmeye başladı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan açıklamaya göre ilkokul 1.sınıf ve anaokulları 1 hafta önceden açılacak. Peki en son duruma göre ilk okullar ve liseler ne zaman açılacak? 2022 ara tatil ne zaman? 2022-2023 öğretim yılı başlangıç zamanı ne zaman? İşte Okulların açılışında son durum... Milyonlarca öğrencinin ilgisini çekiyor. Okulların açılmasından birkaç gün önce son dakika kararı alındı. Bakan Özer açıkladı. Bu yıl ilk kez okullarda yapılacak. Tamamen ücretsiz olacak. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 81 ilden bakan yardımcıları, birim başkanları ve ulusal temsilcilerle bir araya gelerek anaokulu ve anaokulu öğrencilerine yönelik kaynaştırma eğitimi hazırlıklarında kaydedilen ilerlemeyi yeniden değerlendirdi. Milli Eğitim Bakanlığı, 2022-2023 eğitim öğretim yılının başında 198 yeni okul ve 3 bin 605 yeni dersliğin açılacağını duyurdu. 2022-2023 eğitim öğretim yılı MEB takvimi ile ders dönemi, yarıyıl ve ara tatil tarihleri ​​belirlendi. Okulların, velilerin ve öğrencilerin açılmasına sayılı günler kaldı, okullar ne zaman açılacak, okullar ne zaman kapanacak, yarıyıl tatili ne zaman olacak? Sorularına cevap aramaya başladı. Peki, okullar ayın hangi saatinde, hangi tarihte, eylülde kaçta açılıyor? İşte haberin detayları...

İlkokul ve Liseler ne zaman açılacak? 2022 ara tatil ne zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı, 2021-2022 eğitim öğretim yılının hemen ardından başladığı eğitim öğretim yılının başlaması için hazırlıklarını tamamladı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 81 ilden bakan yardımcıları, birim başkanları ve ulusal temsilcilerle bir araya gelerek anaokulu ve anaokulu öğrencilerine yönelik kaynaştırma eğitimi hazırlıklarında kaydedilen ilerlemeyi yeniden değerlendirdi. eğitim müdürleri ile toplantı 12 Eylül'de başlayacak. Verilen bütçelerin kullanımı ve hazırlıklar hakkında tüm illerden bilgi alan Bakan Özer, toplantıda şu ifadeleri kullandı: [caption id="attachment_347" align="alignnone" width="866"] İLKOKUL VE LİSELER NE ZAMAN AÇILACAK? 2022 ARA TATİL NE ZAMAN? İlkokul ve Liseler ne zaman açılacak? 2022 ara tatil ne zaman?[/caption]

ARTIK ÜCRETSİZ OLACAK

"Yaz tatilinin ilk günlerinden bu yana hep birlikte sahadayız. Yeni eğitim yılında çocuklarımızı temiz, güvenli, teknolojik olarak donanımlı okullarda karşılayabilmek için hiç ara vermeden çalıştık. Bize ilettiğiniz önerileri hayata geçirmek için tüm imkânlarımızı seferber ettik. Bu yıl pek çok ilke imza attık. Ücretsiz ders kitapları ile birlikte yardımcı kaynaklar da çocuklarımızın sıralarının üzerinde yerini aldı. Yine bütçeleri ilk kez okul bazlı olarak gönderdik. Burada adaletli olmak için azami özen gösterdik. İhtiyaca göre kaynakları paylaştırdık. Bütçe göndermediğimiz hiç okulumuz kalmadı. Bugüne kadar ekim ayında okullar açıldıktan sonra istihdam edebildiğimiz temizlik personelimizi ilk kez 12 Eylül öncesinde, bu hafta başında, hizmete başlatıyoruz."

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

2022-2023 eğitim-öğretim yılı 12 Eylül tarihinde başlayacak ve 16 Haziran 2023 tarihinde sona erecek.

YARIYIL TATİLİ NE ZAMAN?

2022-2023 eğitim ve öğretim yılında yarıyıl tatilini ise 23 Ocak-3 Şubat 2023 tarihleri arasında planlanıyor. 14-18 Kasım 2022'de birinci, 17-20 Nisan 2023'te ikinci ara tatil yapılacak. İkinci ara tatili ise Ramazan Bayramı ile birleştirildi.

ANAOKULLARI VE 1. SINIF UYUM EĞİTİM HAFTASI NE ZAMAN?

Anaokulları ve birinci sınıflarla ilgili uyum eğitim haftası 5-9 Eylül tarihleri arasında uygulanacak. Uyum eğitim haftası, eğitim öğretim yılı başlamadan bir hafta önce yapılıyor.