iOS 16 Güncellemesi ne zaman, saat kaçta? ios 16 güncellemesi nasıl yapılır? ios 16 güncellemesi alan telefonlar hangileri?

Eylül 12, 2022 - 17:03
iOS 16 Güncellemesi ne zaman, saat kaçta? ios 16 güncellemesi nasıl yapılır? ios 16 güncellemesi alan telefonlar hangileri?
iOS 16 Güncellemesi ne zaman? iOS 16 güncellemesi saat kaçta? iPhone kullanıcıları için ios 16 güncellemesi bugün geliyor. Peki ios 16 güncellemesi nasıl yapılır? ios 16 güncellemesi alan telefonlar hangileri? Sizlere ios 16 güncellemesi hakkında bilgiler vermek istedik.

iOS 16 Güncellemesi ne zaman, saat kaçta?

[caption id="attachment_733" align="alignnone" width="800"]iOS 16 Güncellemesi ne zaman, saat kaçta? iOS 16 Güncellemesi ne zaman, saat kaçta?[/caption] Merakla beklenilen ios 16 güncellemesi başladı. ios 16 güncellemesi gelmedi, ios 16 güncellemesi ne zaman gelecek diye çoğu Apple kullanıcısı merak ediyor. Acaba iOS 16 ne zaman çıkacak? iOS 16 güncellemesi ne zaman çıkacak, saat kaçta gelecek?

ios 16 güncellemesi ne zaman gelecek?

iOS 16, bugün yani 12 Eylül itibarıyla iPhone kullanıcıları tarafından indirilebilecek.  iOS 16 güncellemesi bu akşam saat 20:00 civarında gelecek.

ios 16 güncellemesi nedir?

Yeniden tasarlanan kilit ekranı, birden çok kilit ekranı oluşturabilme, resim ve mesaj uygulamalarında bazı geliştirmeler sizi bekliyor. Kilit ekranını açmadan pek çok eylemi gerçekleştirebileceksiniz. iOS 16 ile birden fazla aile üyesinin fotoğraf eklemesine ve paylaşmasına izin veren ailelere özel iCloud Fotoğraf Kitaplığı karşımıza çıkıyor. Ayrıca İOS 16'nın iMessages'ın metin mesajlarını düzenleme ve hatta alma yeteneği de dahil olmak üzere birçok yeni özellik sunduğunu söyleyebiliriz. Siri'nin dikte yetenekleri, noktalama işaretlerini otomatik olarak işlemek ve istediğinizde emoji eklemek için yeterince iyileştirildi. Haritalar size rehberlik etmede çok daha iyidir ve sonunda toplu taşıma geçiş kartlarınızı ekleyebilirsiniz. İOS 16 özellikler arasından bazıları şunlar: Kilit Ekranı Galerisi: Kilit ekranınızı nasıl kendinize ait hale getireceğinize dair ilham almak için, her biri benzersiz bir arka plana, tarih ve saatin stilize gösterimine ve bir bakışta görebileceğiniz bilgilere sahip birçok seçeneğin bulunduğu galeriye göz atın. Kilit ekranını değiştir: Kilit ekranınızı gün boyunca değiştirebilirsiniz. Dokunup basılı tutun ve ardından ekranı kaydırın. Kilit ekranını düzenleme: Bir öğeye dokunarak kilit ekranında öğelerin yazı tipini, rengini veya düzenini kolayca özelleştirebilirsiniz. Stilize tarih ve saat: Çarpıcı yazı tipleri ve renk seçenekleri, tarih ve saatin kilit ekranınızda nasıl görüneceğini özelleştirmenize olanak tanır. Katmanlı fotoğraf efekti: Fotoğraf nesneleri, fotoğraf nesnesini görüntülemek için dinamik olarak önceden oluşturulur. Kilit ekranında otomatik olarak karıştırılan bir dizi fotoğrafı görüntüleyin: Kilit ekranınızın yeni bir fotoğrafla ne sıklıkta güncelleneceğine dair bir ritim belirleyin veya iOS'un gün boyunca sizi şaşırtmasına ve sevindirmesine izin verin. Kilit ekranındaki bildirimler: Hava durumu, saat, tarih, pil seviyesi, yaklaşan takvim etkinlikleri, alarmlar, saat dilimleri ve ilerleme durumu gibi bilgileri görüntülemek için kilit ekranında bir dizi widget görüntülemeyi seçin. Kilit ekranında bildirimleri göster: Bildirimlerin kilit ekranında genişletilmiş liste, yığılmış görünüm veya sayım görünümü olarak gösterilip gösterilmeyeceğini seçin. Düzeni bağlamda değiştirmek için yeniden boyutlandırabilirsiniz. Fotoğraf kitaplığınızı ailenizle paylaşın: Kişisel bir iCloud Müzik Kitaplığını en fazla beş kişiyle paylaşın. Akıllı ayar kuralları: Bugüne kadarki tüm fotoğraflarınızı paylaşın veya başlangıç ​​tarihine veya kişilere göre belirli fotoğraflar eklemek için özelleştirme araçlarını kullanın. Akıllı Değişim Teklifleri: Fotoğrafları manuel olarak ekleyin veya aşağıdakiler gibi paylaşımı kolaylaştırmak için akıllı özellikleri kullanın Koleksiyona katkıda bulunun: Herkesin ekleme, düzenleme, favorilere ekleme, altyazı ve silme hakları aynıdır. Mesaj düzenleme: Bir mesajı gönderdikten sonra 15 dakikaya kadar düzenleyebilirsiniz. Alıcılar, mesajda yapılan düzenlemelerin kaydını görebilecekler.

ios 16 güncellemesi alan telefonlar hangileri?

 • iPhone 13 Pro Max
 • iPhone 13 Pro
 • iPhone 13
 • iPhone 13 mini
 • iPhone 12 Pro Max
 • iPhone 12 Pro
 • iPhone 12
 • iPhone 12 mini
 • iPhone 11 Pro Max
 • iPhone 11 Pro
 • iPhone 11
 • iPhone XS Max iPhone XS
 • iPhone XR
 • iPhone X
 • iPhone 8 Plus
 • iPhone 8
 • iPhone SE (3. jenerasyon)
 • iPhone SE (2. jenerasyon)

ios 16 güncellemesi nasıl yapılır?

Öncelikle verilerinizi kaybetmemeniz için şu üç aşamayı uygulamanız gerekiyor: 1. Uygulamalarınızı güncelleyin: Güncellemeden önce, App Store uygulamasını açıp herhangi bir güncelleme gerekip gerekmediğine bakarak tüm uygulamalarınızın güncel olduğundan emin olun. Bu önemlidir çünkü Apple'ın gizlilik ve performans gibi alanlarda yaptığı değişiklikler güvendiğiniz bir uygulamayı bozabilir. Bu nedenle, yeni bir iOS sürümü sokağa çıkmadan önce güncellemeleri kontrol etmeyi ve yüklemeyi her zaman iyi bir fikir olarak görüyorum. 2. İstenmeyen fotoğrafları, videoları veya uygulamaları sıfırlayın: iOS güncellemelerinin başarıyla yüklenmesi için genellikle yeterli boş alan gerekir. Bu nedenle, 10 GB'den az boş alanınız varsa, kullanılmayan uygulamaları veya fotoğrafları/videoları silmeyi düşünün. Saklamak istediğiniz fotoğraf ve videoları, iPhone'unuzda yer kaplamadan güvenli bir şekilde saklanmaları için buluta veya bilgisayarınıza taşıyabilirsiniz. Şahsen ben iCloud kullanıyorum, ancak Google Fotoğraflar başka bir seçenek. 3. iDevice cihazınızı yedekleyin: iDevice cihazınızdaki verilere önem veriyorsanız, yedekleme şarttır. iDevice cihazınızı yedeklemek için iki seçeneğiniz var: iCloud veya iTunes.