Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneci Alımı Yapılacak! Kütüphaneci Olmak İsteyenlere Büyük Müjde

İş arayışında olan ve genel olarak kriterlerini de buna göre belirlemiş olan çok sayıda insan olduğunu biliyoruz. Özel sektöre dahil olmak isteyen ya da devlet kurumlarında kendini daha konfor alanında hisseden bireyler de açılmış olan iş ilanlarına özel ilgi gösterme çabasında oluyorlar. Kültür ve Turizm Bakanlığı da yılın son günlerine yaklaşırken açmış olduğu iş alım ilanı ile çok sayıda bireyin dikkatini otomatik olarak çekmiş durumda.

Aralık 19, 2022 - 18:05
Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneci Alımı Yapılacak! Kütüphaneci Olmak İsteyenlere Büyük Müjde

52 şehirde toplam 110 memur alımı için sürecin artık sona ermek üzere olduğunun da bilgisini vermiş olalım. Dolayısı ile burada görev almak isteyen ve aranan şartları sağladığını düşünen insanların acele etmesi son derece önemlidir. Bakanlığın kendi internet sayfası üzerinden de bununla ilgili bilgilere kolaylıkla erişim sağlayabiliyorsunuz. Yine E-devlet sistemine de giriş yapmanız durumunda başvuru ayrıntılarına vakıf olma şansınızı arttırabiliyorsunuz. Yukarda da söz etmiş olduğumuz gibi artık başvuruların neredeyse son gününe giriş yapılması olması sizlerin de ivedi hareket etmesine olanak tanıyacaktır.

Başvurular Ne Zaman Bitiyor?

Tabii ki her kurumda olduğu gibi Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda da bu iş için belirlenmiş olan belirli nitelikler ve vasıflar bulunuyor. Bu detaylara geçiş yapmadan hemen önce başvuruların 19 Aralık mesai bitiminde sona ereceği bilgisini de verelim. Yani haberimizi okumanızın hemen sonrasında alakalı sayfaları incelemeniz ve buna göre bir aksiyon alma durumunuz da ortaya çıkıyor. Buna ek olarak kurumda görev alabilmek adına;

·       Bilgi ve belge yönetimi

·       Arşivcilik

·       Kütüphanecilik

·       Dokümantasyon ve enformasyon programlarına hakim olması ve bunların herhangi bir tanesinden mezun olmaları da beklenmektedir.

Toplamda 52 şehir bazında bu alımların yapılacağını ifade etmiştik. Genellikle her il için 1 kütüphane personeli gibi gözüküyor olsa da farklı lokasyonlar için bu sayı 2 ya da 3’e de çıkabiliyor. Sizler de bulunduğunuz şehir bilgilerine göz atarak bu başvuru işlemlerinizi tamamlayabiliyorsunuz. 110 kişinin iş bulacağı bir memur alım serüveni yaşanacak olması da elbette bireyleri heyecanlandırmaya yetecektir. Haliyle ilk işiniz kısa zaman içinde başvurularınızı tamamlanması olması gerekiyor.