Milyoner: Hangisi Maydanozgillerden değildir?

Eylül 2, 2022 - 22:51
Milyoner: Hangisi Maydanozgillerden değildir?
Milyoner: Hangisi Maydanozgillerden değildir? 2 Eylül 2022 Çarşamba günü Kim Milyoner Olmak İster'de 200 bin liralık soru ve cevabı: Milyoner: Kim Milyoner Olmak İster Yarışmacısı Leyla Altıparmak'a sorulan 200 bin liralık yarışma sorusu ve cevabı. Her Pazar günü saat 20:00'da ATV'de yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster yarışmasının sevilen sunucusu Kenan İmirzalıoğlu'nun sunumu ile yeni bölümüyle karşımızda. Her hafta ilgi çekici sorularla karşımızda olan Kim Milyoner Olmak ister bu hafta da şaşırtıcı sorularla karşımızda.

Leyla Altıparmak Kimdir?

34 yıllık evli, 2 çocuk annesi olan 54 yaşındaki Leyla Altıparmak, Bulgaristan göçmeni ve yarışmaya Adana’dan katılıyor. Oğluyla birlikte üniversite sınavına girerek Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Sosyal Bilimler Bölümünü kazanıp eğitim almaya başlayan Leyla Hanım, bir kozmetik firmasının doğrudan satış departmanında satış direktörü olarak çalışıyor ve yarışmada ödül kazanması durumunda, bu parayla kendisine bir araba satın almak istiyor.

Kim Milyoner Olmak İster Sorusu ve Cevabı

Milyoner: Hangisi Maydanozgillerden değildir? A-Dereotu B- Maydanoz C- Semiz otu D- kimyon Doğru Cevap: Semiz otu Semizotu ya da pirpirim, semizotugiller familyasından bir bitki olup yaprakları salata olarak, ya da ıspanak gibi pişirilerek yemeklerde kullanılan bir sebzedir. Kökeni Ortadoğu ve Hindistan olmakla birlikte dünyanın birçok bölgesinde bulunmaktadır. Sebzeler arasında en fazla miktarda Omega-3 içerdiği anlaşılmıştır.