Stranger Things 5. sezonda sekiz bölüm olacağı bildirildi

Ağustos 27, 2022 - 23:11
Stranger Things 5. sezonda sekiz bölüm olacağı bildirildi

Çoğumuz Stranger Things 4. sezonun nasıl sona erdiği konusunda hala şaşkınız, ancak Stranger Things 5. sezonun yazı odası şimdiden çok çalışıyor. Duffer Brothers da dahil olmak üzere yazarlar, dizinin son sezonunu oluşturmaya başlamak için Ağustos ayının ilk haftasında yeniden bir araya geldi ve şimdi bir bölüm sayımız olabilir gibi görünüyor!

Stranger Things 5. sezonunu ekranlarımızda görmekten hala çok uzağız, ancak yazarların hayranları döngüde tutmaya çalışması güzel. 4. sezon ile 5. sezon arasındaki bekleme son derece uzundu, bu nedenle yenilenen iletişim çok takdir ediliyor. En erken 2024'e kadar (büyük olasılıkla) yeni bölümler görmeyi beklemesek de, final sezonunun yazım/analizinin plana göre gittiğini bilmek güzel. Gösterinin 2023'te, belki baharın sonlarında veya yaz aylarında çekime başlaması için iyi bir şans olduğunu hissediyorum.

Stranger Things 5. sezon bölüm sayısı

Ağustos ayının sonlarında, resmi Stranger Things yazarının odası Twitter hesabı, dizinin yaklaşan beşinci ve son sezonu için “ızgara aşamasının” bir fotoğrafını paylaştı. Bu sadece, yazarların her bölüm için ana eylemlerin haritasını çıkardıkları beyaz tahtanın bir fotoğrafı, bu yüzden ondan herhangi bir spoiler almayı beklemeyin. Tabloya göre 5. sezonda sekiz bölüm olacak. Bu, başından beri sekiz ila dokuz bölüm arasında dalgalanan şov için oldukça standart görünüyor. Şimdiye kadarki en uzun sezon olan 4. sezon bile sadece dokuz bölümden oluşuyordu. 4. sezon ile gösterinin geri kalanı arasındaki temel fark, bölüm uzunluklarının çok daha uzun olmasıydı çünkü oyuncu kadrosu tamamen farklı üç yere bölündü, bu yüzden dördüncü sezon bu kadar canavardı. Duffers, 5. sezonun öncelikle Hawkins'te geçeceğini ve yeni karakterler tanıtmak için zaman harcamak yerine orijinal karakterlere ve gruplara odaklanacağını zaten söyledi. Bu istihbarat göz önüne alındığında, sekiz bölümlük bir final sezonu mantıklı. Geçen sezon olduğu için bazı hayranlar daha uzun, hatta belki on bölüm olmasını umuyordu ama yine de her bölümün uzunluğunu bilmiyoruz. Herhangi bir bölümün 4. sezon finali (2 saat 19 dakika) kadar uzun olması pek olası değil, ancak birkaç saatlik, hatta belki bazıları 90 dakikalık bölümler olmasaydı şaşırırdım. . En önemli şey, yazarların anlatmak istedikleri hikayeyi anlatabilmeleridir, bu yüzden uzunluğun son yayına uygun olacağından eminim. Sanırım hepimiz hikaye anlatıcılığına çalışma zamanı veya bölüm sayısı yerine daha çok önem veriyoruz; bunlar olay örgüsü ve karakterlerle kıyaslandığında önemsizdir. Sadece bu da değil, yazarlar henüz yazma sürecinde erken, kim bilir? O bölüm sayısı değişebilir. Stranger Things sezon 1-4 şimdi Netflix'te yayınlanıyor.