The Rings of Power (Güç Yüzükleri) Oyuncuları ve Karakterler Amazon Prime Video The Rings of Power Oyuncu Kadrosu

Ağustos 28, 2022 - 20:14
The Rings of Power (Güç Yüzükleri) Oyuncuları ve Karakterler Amazon Prime Video The Rings of Power Oyuncu Kadrosu
Merakla beklenilen Yüzüklerin Efendisi dizisi The Rings of Power oyuncuları ve karakterleri şimdiden çok merak ediliyor. Amazon Prime Video 2 Eylül'de harika bir dizi ile karşınızda olacak. The Rings of Power oyuncu kadrosu, The Rings of Power konusu, çekildiği yer ve merak edilen bilgiler yazımızda sizlerle olacak. Yüzükleri Efendisi hangi zamanda geçiyor? Bu dizinin diğer filmlerle bağlantısı var mı? Haydi yakından bakalım:

The Rings of Power Oyuncuları ve Karakterler

The Rings of Power (Güç Yüzükleri) oyuncuları ve karakterleri çok merak ediliyor. Çünkü Yüzüklerin Efendisi serisi müthiş bir fan kitlesine sahip. Fantastik film serisinin dizi versiyonu şimdiden dizinin çok merak edilmesini sağladı.
Amazon Prime bu dizi için en az 1 milyar dolar harcayacak. Kısaca The Rings of Power (Güç Yüzükleri) tarihin en pahalı TV dizisi olacak.
Orjinal adıyla Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri, Amazon Prime Video için yapıldı. J. R. R. Tolkien'in The Hobbit ve The Lord of the Rings kitaplarındaki olaylardan binlerce yıl öncesine bizi götürecek. Peki The Rings of Power oyuncuları arasında kimler var?

The Rings of Power Oyuncuları kimler?

Amazon Prime ekranlarında 2 Eylül günü başlayacak olan The Rings of Power Oyuncuları listesinde kimler var: Güç Yüzükleri dizisi oyuncuları arasında Robert Aramayo, Owain Arthur, Nazanin Boniadi, Tom Budge, Morfydd Clark, Ismael Cruz Córdova, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Tyroe Muhafidin ve Sophia Nomvete gibi pek çok ünlü oyuncu yer alıyor.

The Rings of Power Karakterleri

İlk incelemelerde eleştirmenler tarafından çok beğenilen harika efektler, dizinin çıtasını iyice yukarılara taşımış. Böyle muhteşem bir dizide karakterler de çok önemli. The Rings of Power (Güç Yüzükleri) karakterleri listesi şöyle:

Galadriel (Morfydd Clark)

[caption id="attachment_310" align="alignnone" width="750"]The Rings of Power Karakterleri Galadriel (Morfydd Clark) The Rings of Power Karakterleri Galadriel (Morfydd Clark)[/caption] Altın saçlı elf Galadriel, aslında film üçlememizde bilge lider olarak karşımıza çıkmıştı, ama rolü Cate Blanchett canlandırmıştı. Madem 1000 yıl öncesine kadar döndük, Galadriel'in önünde bilgelikten önce epey yol olduğunu söyleyebiliriz. Orta Dünya'da bir Elf soylusu olarak karşımıza çıkan Galadriel. Lord Celeborn ile beraber Lothlórien'in yöneticisidir. Kraliyet soyundan gelmesine rağmen kraliçe değildir. Noldor prensi Finarfin'in Earwen ile evliliğinden doğan 5 çocuğundan tek kız olandır. Ağabeylerinin adları da  Finrod, Angrod, Aegnor ve Orodreth'tir. Güzel oyuncu Morfydd Clark, Saint Maud isimli korku filmi ve His Dark Materials dizisiyle tanınıyor. İsveç doğumlu olan Galli oyuncu 33 yaşındadır. 2016 yılında The Call Up filminde rol aldı. Interlude in Prague, The Man Who Invented Christmas, Crawl, The Personal History of David Copperfield ve Eternal Beauty gibi filmlerde rol almıştır.

Miriel (Cynthia Addai-Robinson)

Numenor Ada Krallığı, Tolkien'in kitaplarında var ama ilk defa bir film/dizi'de karşımıza çıkıyor. Aragorn, Boromir ve Faramir gibi pek çok karakterin soyu buradan geliyor. Arrow'da Amanda Waller'ı oynayan güzel oyuncu, burada Miriel isimli bir hükümdar rolünü oynuyor.

Nori Brandyfoot (Markella Kavenagh)

The Rings of Power (Güç Yüzükleri) dizisinde hiç hobbit karşımıza çıkmayacak. Çünkü dizinin geçtiği çağda hobbit'ler yoktuç Hobbit'lerin öncüleri Sert Ayaklar (Harfoot'lar) ise dizide yer alıyor.  Nori ve en yakın arkadaşı Poppy Proudfellow' alevli bir meteorla gökten düşen gizemli bir adamı keşfederler. Nori ve Poppy, bu gizemli şahısı tanımaya çalışırlar.

Elrond (Robert Aramayo)

Dizide Elrond karakterini oynayacak olan Robert Aramayo, Game of Thrones dizisinde Ned Stark rolüyle karşımıza çıkmıştı. Buradaki rolünde ise Ayrık Vadi'nin gelecekteki hükümdarı olacak. Olacak diyoruz çünkü dizimiz başladığında henüz bir elf lordu değil. Babası Earendil, Numenor krallığının kurusudur. Elrond'u Lindon'un elf krallığında göreceğiz.

Durin IV (Owain Arthur)

Cüce kral Durin, dizinin önemli karakterlerinden birisi. Yüzük Kardeşliği'nde Frodo ve arkadaşları, Khazad-dûm'a doğru yolculuğa çıkmışlardı. ama onların zamanında bu eski Cüce krallığı harabeye dönmüştü, Güç Yüzükleri dizisinde ise Khazad-dûm hala gelişen bir yer. Arthur'un Prensi Durin IV gibi bir kral tarafından yönetiliyor. Durin, karısı Disa'ya sadık sadık bir kral olarak dizide yer alıyor.

Arondir (Ismael Cruz Córdova)

Güç Yüzükleri dizisinde önemli karakterlerden biri olan Arondir, aslında çok mütavazi bir kişilik. Elfler arasından karşımıza çıkan Arondir, bir Silvan Elfi. Güney Toprakları'nda konuşlanmış bir asker olarak Arondir, orada yaşayan insanları koruyor.  Arondir'nin hikayesi Bronwyn ile yaşadığı ilişki sonucunda değişiyor.  İkisi birlikte Güney Toprakları'ndaki gizemli olayları araştırmaya başlarlar.

Bronwyn (Nazanin Boniadi)

The Rings of Power dizisinde Bronwyn, küçük oğlu Theo (Tyroe Muhafidin) ile birlikte Orta Dünya'nın Güney Toprakları'nda yaşamaktadır. Karakterimiz şifacı olarak karşımıza çıkıyor. Nazanin Boniadi en çok General Hospital, How I Met Your Mother and Homeland'deki rolleriyle tanınıyor. Güzel oyuncu İran doğumlu.

Gil-galad (Benjamin Walker)

Gil-galad, Lindon'un altın elf krallığını yöneten, sabırlı, yaşlanmayan bir liderdir. Walker onu "barışı korumada her zaman tetikte" olarak tanımlar ve kısa süre sonra Orta Dünya'da bir şeylerin yanlış olduğunu hissetmeye başlar. Elflerin bu efsanevi kralı dizide önemli bir role sahip. Peki bu karakter kitaplarda geçiyor muydu? Evet, Yüzüklerin Efendisi'nde Samwise Gamgee'nin "Gil-galad'ın Düşüşü" hikayesini anlattığı bir şiir vardır. The Rings of Power Oyuncuları arasında yer alan Benjamin Walker, Saint Maud'daki Morfydd Clark rolüyle ve Abraham Lincoln: Vampir Avcısı filmindeki başrol karakteriyle bilinmektedir.

Disa (Sophia Nomvete)

Nomvete, Güç Yüzükleri için ilk seçmelere katıldığında gizemli rolü hakkında pek bir şey bilmiyordu. Cüce prenses rolünde izleyeceğimiz Disa karakteri, Durin IV ile evlidir. Dizide ikisinin sevgi dolu bir yaşamları olduğunu göreceğiz. The Rings of Power Oyuncuları listesindeki Sophia daha önce Swashbuckle (2013) ve The Tempest (2018) yapımlarında rol almıştı. Bu dizinin seçmelerine katıldığında ise hamileydi ve kızının doğumuna 8 gün kalmıştı.

Halbrand (Charlie Vickers)

Dizideki en gizemli figürlerden biri, kısa süre sonra Galadriel ile yolları kesişen Halbrand'dır. Númenor adasını ayıran denizlerde seyahat ederken Galadriel'e ona eşlik ediyor.  Galadriel ile Hal arasındaki ilişki, dizinin gizemlerinden birisi. Charlie Vickers, Medici dizisinde yer almıştı. Bu dizideki zorlu Halbrand rolünü oynamak için sıkı bir dublör eğitimi aldı. eğitimlerinden en önemlisi ise karmaşık sualtı sahneleri için nefesini nasıl tutacağı hakkındaki eğitimdi.

The Rings of Power Oyuncu Kadrosu

Muhteşem dizinin oyuncu kadrosu da epey geniş. The Rings of Power Oyuncuları listesinde kimler var: Robert Aramayo, Owain Arthur, Nazanin Boniadi, Tom Budge, Morfydd Clark, Ismael Cruz Córdova, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Tyroe Muhafidin, Sophia Nomvete, Megan Richards, Dylan Smith, Charlie Vickers, Daniel Weyman, Maxim Baldry, Lenny Henry, Geoff Morrell, Peter Tait, Peter Mullan, Simon Merrells, Lloyd Owen, Augustus Prew, Benjamin Walker, Alex Tarrant gibi pek çok kişi The Rings of Power Oyuncu Kadrosu içinde karşımıza çıkacak.

The Rings of Power konusu ne?

Orta Dünya’da büyük ölçüde barış sağlanmıştır. Huzur içindeki dönemde kötülük ve karanlığın yeniden yükselmesine şahitlik edeceğiz. Dumanlı Dağlar, elflerin başkenti Lindon, ada krallığı Númenor yine hikayemizin ortasında yer alacaklar.

The Rings of Power (Güç Yüzükleri) hangi zamanda geçiyor?

Dizi, Orta Dünya'nın İkinci Çağında geçmektedir. Amazon, Hobbit ve LOTR olaylarından 1000 yıl önce geçen dizi için Orta Dünya'nın İkinci Çağını açıklayan bir teaser haritası ve ekip videosu yayınladı. Şimdiye kadar film uyarlamalarında adı geçmeyen ada krallığı Numenor, görünüşe göre dizideki hikayenin merkezi olacak. The Rings of Power oyuncuları, konusu ve dizinin çekildiği yer şimdiden çok beğenildi.

The Rings of Power (Güç Yüzükleri) nerede çekiliyor?

Orjinal hikayemiz yani daha önce çekilen filmlerimiz gibi Yeni Zelanda'da çekiliyor. İlk iki sezonun burada çekileceği açıklandı. Dipnot olarak Amazon ile Yüzüklerin efendisi ekibi arasında 5 sezonluk bir anlaşma imzalandığını da hatırlatalım. Dizinin en büyük rakibi olarak da Game of Thrones'un yeni dizisi House of the Dragon karşımıza çıkıyor.