YDUS ve MHUY Sınavları Ne Zaman? Sınavlar Hakkın Tüm Detaylar Açıklandı

Aralık 17, 2022 - 16:04
YDUS ve MHUY Sınavları Ne Zaman? Sınavlar Hakkın Tüm Detaylar Açıklandı
Yılın son günlerine yaklaşmamız ile pek çok sınavın da eş zamanlı olarak ÖSYM tarafından uygulanmış olduğun gözlemleyebiliyoruz. YDUS yani Tıpta Yan Dal Uzmanlı Eğitimi Giriş Sınavı ve MHUY yani Hazine ve Maliye Bakanlığı Mali Hizmetler Uzman Yardımcılığı Özel Yarışma Sınavı da bireylerin katılım göstereceği sınavlar arasında bulunuyor. Tabii ki bu sınavlar ile ilgili merak edilen çok sayıda soru olduğunu da tahmin edebilmek zor değil. İlk olarak bu içeriklerin hangi gün bireyler ile buluşturulacağına dair detayları sizlere iletmek istedik. Her iki sınav da 18 Aralık Pazar günü gerçekleşecek. Farklı farklı konulara sahip olan bu sınavlara katılmak isteyen kişilerin uyum sağlaması gereken belirli kural ve şartlar olduğunun da altını çizmiş olalım.

YDUS ve MHUY Sınavları Başlama Saati

İnsanların genel olarak sınav salonlarına geç katılımlarından ötürü giriş haklarını kaybettikleri bilinen bir olgudur. Hal bu şekilde olunca YDUS ve MHUY sınavları başlama saatleri de sizler için önemli bir konumda bulunuyor. Bu sınavlara giriş yapmak adına sizlerin saat 10.00’da ilgili salonda olmanız beklenmektedir. Sınavın 10.15’te başlayacağı bilgisi de ÖSYM tarafından adaylara duyurulmuş durumda. YDUS için belirlenen sınav süresi 100 dakika olurken, MHUY ise toplam 90 dakikada tamamlanmış olacak. ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy yapmış olduğu açıklamada engelli vatandaşlar için ek 30 dakikalık süre olduğunu ifade etmiş durumda. Gerek duyulması halinde sınav görevlilere buna yönelik talepler iletiliyor ve buna bağlı olarak aksiyon alınıyor. Saat 10.00’dan sonra sınav salonlarına kişilerin alınmayacağı bilgisini de verelim.

YDUS ve MHUY Sınav Belgeleri

Sınav saatleri kadar aynı zamanda katılımcıların gerekli olan belgeleri de yanlarında bulunmasının elzem olduğu bilinen bir gerçektir. YDUS ve MHUY sınav belgeleri arasında özel özen göstermeniz gereken en kritik madde ise kimlik belgelerinden geçiyor. Pazar günü düzenlenecek olan oturumlarda sınav görevlileri sizlerden kimlik kartlarınızı talep ediyor. Dolayısı ile buna dikkat etmeniz verimli bir sınav başlangıcı olacaktır. Kimlik kartını kaybedenler veya fotoğrafı eksik olanlar için nüfus müdürlüklerinin sınav günü kesintisiz hizmet vereceğinin de notunu düşmek isteriz.