Apple’ın 15 Serisinde Moral Bozan Bir Durum Oldu!

Apple’ın İphone 15 Pro için geliştirmiş olduğu dokunsal geri bildirim olan katı hal butonu rafa kaldırılmak zorunda kaldı. Buna göre İphone 15 Pro’da fiziksel güç ve ses düğmelerine yer verilmeyecek!

Nisan 12, 2023 - 22:14
Apple’ın 15 Serisinde Moral Bozan Bir Durum Oldu!

İphone 15 serileri şüphesiz kullanıcılar tarafından son dönemde sıkça merak edilen modellerden biri olmayı başarıyor. Kullanıcılar açısından en çok kafada soru işaretine dönen konuların başında performans özelliği nasıl olacağına dair oldu. Bu konuda şirket tarafından bilgiler verilirken aynı zamanda da ortaya atılan sızıntılarda daha net bir bilgiye sahip olmak açısından önem arz ediyor. 

Apple en yeni serileriyle ilgili olarak son dönemde pek çok iddialar atılmaya devam ediliyordu. Bu iddialardan biri de buton teknolojisi ile ilgiliydi. Pro modellerinde yer alan buton teknolojisi, şirket tarafından bazı sebeplerden dolayı vazgeçmesine neden oldu. Buna göre teknoloji meraklıları tarafından da sabırsızlıkla beklenen şirketin 15 pro modelinde artık fiziksel buton düğmelerine yer verilmeyecek. Alınan bu karar teknoloji kullanıcıları açısından ister istemez can sıkıcı diyebileceğimiz bir hale gelmesine neden oldu. 

Dokunsal Geri Bildirime Sahip Butonlar Kalkacak! 

Dokunsal geri bildirime sahip butonlar ortadan kalkacağına dair yeni bir bilgi geldi. Şirketin böyle bir karar neden almış olduğuna dair net bir bilgi yok. Fakat birkaç sebeplerden kaynaklı olarak şirketin buton teknolojisine dair yeni karar alarak artık yer vermemesini sağladığı görülüyor. Dokunsal geri bildirime sahip olan buton teknolojisinin olmaması baktığımız zaman yeni teknolojinin bir süreye kadar daha rafa kaldırılmasına neden oluyor.  

Apple İphone 15 Pro’larda üst düzey özelliklere sahip olarak kullanılan dokunsal geri bildirime sahip olan bir buton teknolojisi yer alacak. Şirket tarafından seri üretime geçiş yapılmadan önce her ne sorunlar yaşanıyorsa bir an önce bunların ortadan kaldırmaya dair girişimlerinin olduğunu söylememiz gerek. İphone 15 Pro modelleri de diğer serileri ile bir kıyaslama yapıldığı zaman doğal olarak benzer özelliklere sahip olmasıyla da dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış olacak. Bu durum merakla bekleyen Apple kullanıcılarını canını sıkabilir!