Selçuk Geçer: Bunu Yapmayan Pişman Olur!

Döviz kurundaki bilinmezlik yatırımcılarında uzmanlara rotasını çevirmesine neden oluyor. Seçim, FED kararları, küresel ekonomi piyasaları etki ederken uzman Selçuk Geçer’den olay açıklama geldi. ‘’ Bunu yapmayan pişman olur’’.. 

Mart 16, 2023 - 16:20
Selçuk Geçer: Bunu Yapmayan Pişman Olur!

Dolar, Euro, altın piyasası yatırımcıların sürekli radarında olan konuların başında yer alıyor. Altın piyasalarında da son durum ne olacağı, yükselme yaşanıp yaşanmayacağı da öğrenilmek istenen konuların başında yer alıyor. Ünlü ekonomist Selçuk Geçer’den iddialı açıklamalar gelmeye devam ederken doğru yatırımların yapılmasıyla ilgili uyarılarda bulunmaya devam ediliyor. 

Selçuk Geçer’den Döviz Kurları Tahminleri 

Selçuk Geçer’de döviz kurlarıyla ilgili tahminlerini yapmaya devam ediyor. Dolar, Euro ve altına ilişkin nasıl bir sürecin şekillenecek olduğunu ifade eden Selçuk Geçer, yaza doğru döviz kurlarında ciddi bir değişimlerin köklü değişiminin yaşanma durumu olabileceği söyleniyor. Özellikle ülkemizde son derece kritik olarak ifade edilecek 14 Mayıs gününden çıkacak kararda döviz kurlarının daha fazla etkilenmesine neden olabilir. Ekonomist Selçuk Geçer, şimdiye kadar yatırım piyasalarıyla ilgili yaptığkı açıklamalarda yatırımcıların çok daha dikkatli olması gerektiğini söylemişti. Çok fazla aceleme edilmemesi gereken bir sürece adım atıldığının altını çizen uzmana göre piyasadaki hareketlilik Haziran ayında başlanacak.  

Seçim Sonrası Piyasada Hareketlilik Olabilir! 

Seçim sonrasında döviz kurlarında ciddi bir hareketli sürecin yaşanma ihtimali de yüksek. Ekonomist Selçuk Geçer’in Haziran öncesi yapılacak yanlış kararlar ile ilgili olarak vatandaşları da uyaran sözleri oldu. Özellikle Haziran ayından sonra beklemeyenlerin pişmanlık yaşamasına neden olacak bir sürecin içerisinde yer alma durumu olabilir dendi. 

FED faiz kararlarının piyasalarda farklı rüzgârların esmesine neden olduğu şu zamanda, yatırımcılarında paniğe kapılmadan daha da dikkatli olmaları gerekiyor.  Yatırımcıları ciddi şekilde uyaran Selçuk Geçer, elindeki yatırımların bozdurulmadan bir süreye kadar daha beklenmesinin yatırımcılar açısından çok daha önemli olacağının altı çizildi. Uzmana göre yatırım yapan vatandaşların şu süreci daha sakin ve yanlış kararlar almadan geçirmesine yönelik tavsiyelerde bulundu. Aynı zamanda yaza doğru daha hareketli bir sürecin gelme ihtimali olacağının tahminlerini vatandaşlar ile paylaşarak yön gösterdi.