PTT Sonunda Kesenin Ağzını Açtı! Başvuran Herkese 2.760 TL Koşulsuz Destek Sağlanacak!

Maddi zorluk yaşayan vatandaşların günlük ve saatlik yardım çağrılarına bu kez PTT yanıt verdi.

Aralık 20, 2022 - 17:05
PTT Sonunda Kesenin Ağzını Açtı! Başvuran Herkese 2.760 TL Koşulsuz Destek Sağlanacak!

Farklı zamanlarda farklı yardım programlarıyla halkın ihtiyaçlarını gidermeye çalışan PTT, bu sefer de güzel haberlerin yayılmasına yardımcı olarak insanları sevindirdi. Kış aylarının yaklaşmasıyla birlikte birçok kişi en çok elektrik ve doğal gaz faturalarını ödeme derdine düştü. Çevresel sebeplerle artan doğal gaz fiyatları vatandaşları tedirgin ediyor.

PTT'den Kamuoyunu Sevindiren Haber Geldi

Vatandaşların ekonomik krizden daha az zarar görmesini sağlamak için sürekli olarak yeni önlemler alınmaktadır. Devlet temsilcileri ve çok sayıda kurum tarafından her gün yeni bir destek programıyla maddi sıkıntı yaşayan ailelere umut oluyor. PTT'den gelen müjdeli habere şimdi bir yenisi daha eklendi. Yaptığı açıklamayla soğuk kış günlerinde halkı sevindiren bir habere imza attı. Kış beklentisi şimdiden birçok insanı önemli ölçüde sıkıntıya sokuyor. Kadınlar yaz biterken kış hazırlıklarını yapmaya başladılar ve bitirdiler. Ne yazık ki bu durum konforlu bir kış geçirmeye hiçbir şekilde yetmiyor. 

PTT Fatura Desteğine Nasıl Başvuru Yapılmaktadır?

PTT, bundan sonraki süreçte vatandaşların elektrik ve doğal gaz masraflarını karşılayacağını açıkladı. Faturada adı bulunan vatandaşlar bunun için PTT'ye başvurabilir. Başvurular, e-devlet olarak bilinen verimli platform üzerinden de yapılabilir. E-devlet inanılmaz derecede pratiktir ve insanların evden çeşitli görevleri yerine getirmelerini sağlayan bir platform sağlar. Herhangi bir vatandaş bunu kullanmakta sorun yaşarsa, başvurularını elden teslim etmekten korkmamalıdır. Kalabalıktan kurtulmanın bir yolu da sosyal destek programlarına başvurmak için son günü beklememek.

PTT Doğal Gaz İçin Ne Kadar Destek Veriyor? 

PTT yaptığı duyuru ile vatandaşların elektrik ve doğal gaz faturalarını kendisinin ödeyeceğini duyurarak manşetlere taşındı. Elektrik faturalarında 90 TL'den maksimum 260 TL'ye kadar, doğalgaz faturalarında ise 900 TL'den 2500 TL'ye kadar yardım yapılacak. Kişinin tam yardıma ihtiyacı olması durumunda toplam 2.760 TL sağlanacaktır. PTT bu zor günlerde bir kez daha vatandaşın yanında olarak herkesi mutlu etmeye devam ediyor.