Yeni Skoda Fabia Aralık Fiyat Listesi Belli Oldu: Çıktıktan Bu Yana Artış Var!

Dünya’da 2021 yılında tanıtılan yeni Skoda Fabia Mart ayında ülkemize giriş yapmıştı. Giriş yaptığından bu yana satışları iyi olan bu aracın fiyatı ise her geçen gün artıyor. Günümüz koşullarında her ne kadar uygun yollu gözükse de artış dikkate alındığında aynı şeyi söylemek mümkün değil.

Aralık 20, 2022 - 14:30
Yeni Skoda Fabia Aralık Fiyat Listesi Belli Oldu: Çıktıktan Bu Yana Artış Var!

2021 yılının merakla beklenen arabası Skoda Fabia mart ayında ülkemize giriş yapmasıyla satışları başladı. Kısa sürede binlerce kişiye ulaşan araç büyük beğeni topladı. Ülkemizde Skoda’ya karşı bir ön yargı olsa da bu durumu tersine çevirdi. Büyük beğeni toplayan bu aracın güncel fiyatları ise merak konusu oldu. Skoda yetkilileri aralık ayı güncel fiyatlarını açıkladı.

Skoda Fabia Aralık Ayında Ne Kadar Oldu?

Birçok araba firmasının araçlarına zam yaptığı günümüzde Skoda firması da bundan nasibini aldı. Özellikle ülkemizde yaşanan döviz artışları ve yüksek enflasyon durumu kötü etkiledi. Öyle ki neredeyse 500.000 TL altında araç bulabilmek imkansız hale geldi. İkinci el araçlar da adeta sıfırlar gibi yükseldikçe yükseldi.

Son olarak ise Skoda Fabia fiyat listesini açıkladı. Buna göre en düşük olan Skoda Fabia 1.0 95 HP fiyatı 452.000 TL olarak seyretti. Vatandaşlar bu arabanın fiyatının çok yükseldiğini ve çıktığından beri neredeyse üzerine 100.000 TL koyduğunu belirttiler.

Skoda Fabia İlk Çıktığında Ne Kadardı?

Skoda Fabia modelinin ilk çıktığındaki fiyatını hatırlayan kişiler aracın fiyatının çok yükseldiğini söylemekte. Özellikle Dünya’da 2021 yılında tanıtılan fakat ülkemize geçtiğimiz Mart ayı giriş yapan bu model ilk çıktığında oldukça ucuz kategorisinde yer alıyordu. Şuan ise yaşanan gelişmelerden dolayı fiyatı oldukça artmış durumda.

Şuan ki fiyatı 452.000 TL olan 1.0 motor Skoda Fabia mart ayında ilk çıktığında 379.000 TL’ye bayilerde yerini almıştı. Arada ne denli fark olduğu herkesin dikkatini çekmekte. Tabi ki bu durum ülkemizde yaşanan son gelişmelerden dolayı kaynaklanmakta. Son yapılan matrah güncellemeleri de arabaların fiyatlarını çok etkilemeyi başaramadı. Her şeye rağmen sıfır araba almak isteyen kişiler Skoda Fabia’yı tercih edebilirler.