Blonde Nerede Çekildi? Blonde Çekim Mekanları

Eylül 28, 2022 - 21:31
Blonde Nerede Çekildi? Blonde Çekim Mekanları
Joyce Carol Oates'in 2000 yılındaki aynı adlı romanına dayanan Netflix'in 'Blonde', Andrew Dominik tarafından yazılıp yönetilen biyografik bir psikolojik drama filmidir. Hollywood'un en ünlü ikonlarından biri olan Marilyn Monroe'nun hayatını ve kariyerini dramatize ediyor. Anlatı, travmatik bir çocukluktan mücadele eden ve 50'li ve 60'lı yılların başında bir aktris olan Norma Jeane Mortenson'u takip ediyor. Sahne adı Marilyn Monroe ile dünyaca ünlü olmayı başarır, ancak kişisel yaşamında karşılaştığı sömürü, romantizm sorunları, uyuşturucu bağımlılığı ve gücün kötüye kullanılması gibi tüm sorunları maskeler. Ana de Armas, Norma Jeane/Marilyn Monroe rolünü denemenin yükünü ama onurunu üstlenirken, Adrien Brody, Bobby Cannavale, Xavier Samuel ve Julianne Nicholson da dahil olmak üzere Hollywood'daki diğer birçok büyük isim de filmde yer alıyor. Filmin büyük bir kısmı, izleyicileri yıldızın dönemine etkili bir şekilde sokmak için siyah beyaz olarak sunuluyor. Ayrıca filmin, Monroe'nun gerçek hayatta iz bıraktığı mekanlarda çekilip çekilmediğini merak edebilirsiniz. Şanslısın, aynı konuda tüm bilgilere sahibiz!

Blonde Çekim Mekanları

'Blonde' tamamen California'da, özellikle Los Angeles County'de çekildi. Biyografik filmin ana çekimlerinin Ağustos 2019'un başlarında başladığı ve aynı yılın Ekim ayında tamamlandığı bildiriliyor. Ancak, COVID-19 salgını nedeniyle birkaç ek bölümün çekimi 2020'de ertelendi ve nihayet Temmuz 2021'de tamamlandı. O halde, vakit kaybetmeden hemen Ana de Armas'ın Marilyn Monroe'yu canlandırdığı tüm özel çekim sitelerine atlayalım. !

Los Angeles, Kaliforniya

'Blonde' için önemli sekansların çoğu, Kaliforniya ve Amerika Birleşik Devletleri'nin en kalabalık ilçesi olan Los Angeles County'nin her tarafında çekildi. Çekim birimi, Burbank'taki 4000 Warner Bulvarı'ndaki Warner Bros. Studios'un ve Los Angeles'taki 10201 West Pico Bulvarı'ndaki Fox Studio Lot'un olanaklarından yararlandı. İlki, 6.000 ila 32.000 fit kare arasında değişen 37 farklı ses sahnesinden ve geniş bir dış set yelpazesinden oluşurken, ikincisi 15 ses sahnesine ve yakın çevresinde bir dizi manzaralı arsa konumuna ev sahipliği yapıyor. Ayrıca yapım ekibi Raleigh Stüdyoları'nda da kamp kurdu. Los Angeles'ta 5300 Melrose Avenue East'te bulunan stüdyo tesisi, dört Cycloramas, bir üretim kaynak merkezi, yerinde aydınlatma ve kavrama hizmetleri ve 10 dönümlük 309.050 fit kare stüdyo alanı dahil olmak üzere 13 aşamadan oluşuyor. Tüm bu özellikler, onu farklı türdeki filme projeleri için uygun bir üretim yeri haline getiriyor. Malibu sahillerinde birkaç plaj sahnesinin kaydedildiği bildirildi. Filmdeki 'Gentlemen Prefer Blondes' prömiyerini gösteren sahne, Downtown LA'daki 615 South Broadway'deki Los Angeles Tiyatrosu'nda ve çevresinde kaydedildi. Hollywood'da 6667 Hollywood Bulvarı'ndaki ünlü Musso & Frank Grill restoranı da filmin önemli bir çekim alanı olarak hizmet vermiş. Norma Jeane'in akıl hastası annesiyle birlikte yaşadığı ilk sahneler görünüşte San Jose'deki 6012 Afton Place adresindeki gerçek evde çekilmiş olsa da, ölüm sahnesinin de aynı odada gerçekte öldüğü yerde çekildiği bildirildi. Los Angeles'ta 12305 5th Helena Drive'da. Eylül 2022'de Deadline ile yaptığı röportajda Ana de Armas, Marilyn Monroe'yu canlandırma deneyimini ve yapım sırasında kendisinin ve diğer ekip üyelerinin onun varlığını nasıl hissettiklerini genişletti. “Bize çok yakın olduğuna gerçekten inanıyorum, bizimle birlikteydi… Tek düşündüğüm oydu, hayalini kurduğum tek şey oydu, hakkında konuşabildiğim tek şey oydu. O yanımdaydı ve çok güzeldi. Sanırım mutluydu… Bulunduğu yerde olmak, evinde çekim yapmak, havada bir şeyler olduğu çok güçlü bir histi ve bence yaptığımız şeyi onaylıyordu.” Devamını Oku: En İyi Marilyn Monroe Filmleri