Yeni Yardım Başvurusu Duyuruldu: 1200 TL Ödenecek!

Devlet tarafından duyurulan yardım paketlerinin ardı arkası kesilmiyor. Özellikle son zamanlarda bütün toplumu kapsayacak şekilde yardım paketleri açıklanıyor. Buna bağlı son olarak ise terörden etkilenenlere, şehit ailelerine ve gazilere yardım paketi açıklanacak. Yeni destek paketine göre bu kişilere 1200 TL ödeme yapılacak. Bu ödeme şehit ailelerini, gazileri ve terörden etkilenen aileleri kapsayacak.

Aralık 20, 2022 - 00:04
Aralık 20, 2022 - 00:11
Yeni Yardım Başvurusu Duyuruldu: 1200 TL Ödenecek!

Yeni yıl yaklaşırken devlet sosyal destek paketlerini birer birer duyurmaya başladı. Son olarak ise şehit ailelerine yapılacak olan yardımın duyurusu yapıldı. Buna bağlı olarak terörden etkilenen kişilere ve ailelere aylık olarak 1200 TL ödeme yapılacağı belirtildi. Birçok kişi bu duyurunun ardından yardımdan nasıl yararlanabileceğini merak etmekte.

Destekten Kimler Yararlanabilecek?

Yeni yıl ve kış aylarının gelmesiyle beraber Devlet yeni destek paketlerini açıklamaya başladı. Özellikle enflasyonun da yüksek seyretmesiyle beraber birçok kişi yardım bekler hale geldi. Fakat devlet yetkilileri de hiç vakit kaybetmeden destek paketlerini açıklamaya başladı. Son olarak ise 1200 TL maddi destek sağlanacağı duyuruldu. Bu destekten kimler yararlanabilecek sorusu ise şimdiden gündem oldu. İnternette sıklıkla aranmaya başlandı.

1200 TL ödeme yapılacak kişilerin şehit aileleri, terörden etkilenen kişiler ve gaziler olacağı açıklandı. Bu kişilerin veya ailelerin e devlet veya PTT aracılığıyla başvuru yapabileceği belirlendi. PTT aracılığıyla yapılacak olan bu ödemelerin devlet destekli olacağı belirtildi. Aylık olarak yatacak olan 1200 TL için başvurular başladı.

Bakanlık Öyle Bir Duyuru Yaptı Ki!

Ödemeler Ne Zaman Yapılacak?

Başvuruların başlamasının hemen ardından başvuran kişiler ödemeler ne zaman yapılacak konusunu araştırmaya başladı. Özellikle şehit ailelerinin beklediği bu desteğin ne zaman yatırılacağı merak konusu oldu. PTT aracılığıyla yapılacak olan bu ödemelerin Ocak ayında başlaması bekleniyor. Her ay düzenli olarak yapılacak olan bu tutar PTT tarafından hesaplara yatırılacak veya elden teslim edilecek.

Başvuruların yeni başladığını düşünürsek yeni yıla kadar sonlanacağı belirtilmekte. Değerlendirme sürecinin ardından Ocak ayında ödemelerin yapılacağı planlanmakta. Ödemeler PTT aracılığıyla yapılacağı için ister banka hesabına isterseniz de elden teslim alabilmektesiniz. Ödemelerin en az 1 yıl süreyle devam etmesi bekleniyor.