Indiana Jones 5'ten Little Mermaid'e Disney, D23 Expo'da yeni filmlerini tanıtıyor

Eylül 15, 2022 - 11:28
Indiana Jones 5'ten Little Mermaid'e Disney, D23 Expo'da yeni filmlerini tanıtıyor
Yaklaşan filmlerden ilk fragmanlar yayınlandı. Üç günlük hayran etkinliği D23 Expo 2022'nin bir parçası olarak Disney, Marvel, Star Wars, 20th Century Studios ve Pixar'dan da gelecek filmler ve diziler için çok sayıda haber ve ilk materyali duyurdu. Disney+ için çok sayıda yeni Marvel ve "Star Wars" serisine ek olarak ( fernsehserien.de bildirildi ), yaklaşan sinema filmleri de etkinliğin odak noktasıydı: Pixar'ın yeni animasyon filmlerine kadar bir sonraki MCU filmleri sunuldu. "Indiana Jones 5" ilk fragmanı ile orada bulunanları bile şaşırttı.

Indiana Jones 5

Popüler macera filmi dizisi "Indiana Jones" un beşinci bölümünde Harrison Ford , son macerasıyla yüzleşmek zorunda kalan "Logan - The Wolverine" yönetmeni James Mangold için şapkalı ve kırbaçlı efsanevi Indy rolüne geri dönüyor. . Çünkü Indy oyuncusu 41 yılın ardından bitiyor, şimdi 80 yaşındaki Hollywood yıldızı da duygusal bir veda konuşmasıyla hayranlarına vurgu yaptı: İşte bu kadar, bir daha sizin için bir yere düşmem! Son olarak, mevcut hayranlara özel olarak henüz internette yayınlanmayan “Indiana Jones 5” için ilk tanıtım fragmanı gösterildi . Filmin konusu hakkında da pek bir şey açıklanmadı. Kadroda ayrıca "Fleabag" yıldızı Phoebe Waller-Bridge , Mads Mikkelsen , Thomas Kretschmann , Boyd Holbrook , Toby Jones ve Antonio Banderas da yer alıyor . John Rhys-Davies ile önceki Indiana Jones filmlerinden Sallah olarak yeniden bir araya geleceği de doğrulandı. Gelecek yıl için bir tiyatro gösterimi planlanıyor (fernsehserien.de bildirdi ).

hayret

Marvel, daha sonra Marvel Sinematik Evreninde yeni bir bölümün habercisi olacak çok sayıda yeni sinema filmi ile geliyor : Sözde Aşama 5 ( fernsehserien.de bildirildi ). Ancak ilki , şu anda vefat eden ana aktör ve başlık kahramanı Chadwick Boseman'ın 4. aşamayı tamamlayan Oscar ödüllü ilk "Kara Panter" filminin devamı olan "Kara Panter 2: Wakanda Forever" . Angela Bassett'in Ramonda olarak ilk fotoğrafları D23 Expo'da gösterildi. 11 Kasım'da bir sinema vizyon tarihi açıklandı. Paul Rudd , Evangeline Lilly ve Jonathan Majors'ın oynadığı Ant-Man and the Wasp: Quantumania adlı başka bir devam filmi olan Phase 5'in lansmanı için özel görsellerle devam etti . Film, Marvel evrenindeki en küçük süper kahramanla ilgili seriye devam ediyor, 17 Şubat 2023'te vizyona gireceği doğrulandı. Bu arada, Kaptan Amerika: Yeni Dünya Düzeni kadrosu, Anthony Mackie'nin yanı sıra yeni eklenen Shira Haas ve Tim Blake Nelson ile büyüyor . Tiyatro sürümü 3 Mayıs 2024'tür. Marvel patronu Kevin Feige , ilk "Fantastik Dörtlü" filminin yapımının Marvel Studios çatısı altında bir yönetmen bulduğunu da doğruladı . Matt Shakman , Disney'in satın alınmasından önce hakları Fox'a ait olan ancak filmleri son zamanlarda çok az eleştirel ve hayran onayı alan süper kahraman ekibinin yeniden başlatılmasını yönetecek. 8 Kasım 2024 için bir tiyatro çıkış tarihi zaten belirlendi. Son olarak, Aşama 5 için ilk MCU filmi olan Thunderbolts , 26 Temmuz 2024'te büyük ekrana çıkacak. Başrollerde David Harbour , Julia Louis-Dreyfus , Wyatt Russell , Florence Pugh , Sebastian Stan , Hannah John-Kamen ve Olga Kurylenko yer alıyor . Jake Schreier'in yönettiği .

Avatar'dan Aslan Kral'a

20th Century, D23 Expo 2022'ye yeni Avatar 2 görüntüleri getirdi. Yönetmen James Cameron on yıldan fazla bir süredir devam filmi üzerinde çalışıyor ve toplam dört devam filmi olan kapsamlı bir "Avatar" film serisinin başlangıcını işaret ediyor. Birçok kez ertelenen sinema vizyon tarihi yıl sonu için açıklandı. The Lion King'in yeniden çevriminin muazzam teatral başarısının ardından Disney, serinin ön bölümünü anlatacak olan Mufasa: The Lion King adlı bir sinema filmini daha onayladı. 2024 için bir tiyatro gösterimi planlanıyor. Çizgi film klasiklerinden birinin başka bir canlı aksiyon uyarlaması 2023 yazında sinemalarda olacak: İlk fragmanda "Arielle, the Mermaid" (orijinal adı "The Little Mermaid") tanıtılıyor. "Hocus Pocus 2" (30 Eylül'de başlıyor), Amy Adams ve Patrick Dempsey'in oynadığı masalsı müzikal "Bewitched 2" (24 Kasım) ve "Peter Pan & Wendy" (2023) gibi diğer Disney filmleri kendi yayınlarını duyurdular. Disney+'a hizmet verdi ve yeni fragmanlarını D23 Expo'da sundu.

Pixar ve Disney'den yeni animasyon filmler

Ödüllü animasyon şirketi Pixar, D23 Expo 2022'de ilk görüntülerle birlikte bir dizi yeni yapım sundu. Buna bir sonraki film "Elemental" (16 Haziran 2023) ve "Inside Out 2" (Yaz 2024) dahildir. Adrian Molina'nın yönettiği Elio (Spring 2024) , on bir yaşındaki hayalperest Elio'nun maceralarını takip ediyor. Bu arada Disney Animation, Strange World'ü 23 Kasım'da, ardından Wish'i 2023 sonbaharında sinemalara getiriyor. Chris Buck ve Fawn Veerasunthorn'un yönettiği masalsı müzikal, İngiltere'de yaşayan genç Asha ( Ariana DeBose tarafından seslendirildi) hakkındadır. Rosas, her dileğin gerçekleştiği yer. Acil bir istekle yıldızlara döndüğünde, Yıldız adı verilen küçük, pırıl pırıl, sınırsız bir enerji topu şeklinde bir yanıt alır.